//Styl retro w łazience
Styl retro w łazience

Styl retro w łazience

Styl w jakim urządzimy łazienkę najczęściej jest odzwierciedleniem naszych upodobań oraz zamiłowań. Wielbicielom stylowych dodatków, szyku czy elegancji z całą pewnością do gustu przypadnie styl retro. Stylizowanie mebli oraz dodatków na wzór staroci jest urokliwym elementem kształtowania przestrzeni i charakteru wnętrza o stylistyce retro. Warto zaznaczyć, że do cech, które charakteryzują retro należą także nostalgia oraz nastrojowość.

Aranżacja łazienki a stylu retro

Retro lubi przede wszystkim prostą bazę w postaci bieli oraz czerni. W stylu retro bardzo duże znaczenie mają oczywiście dodatki, które szczególnie w nowoczesnej interpretacji przedwojennego wnętrza nadają mu dawnego klimatu i odpowiedniego charakteru. Szeroka rama lustra w złotym kolorze, uchwyty na ręczniki o rzeźbionym wykończeniu czy wiklinowe koszyki na kosmetyki, wszystko to sprawi, że nasza łazienka będzie nie tylko urządzona w stylu retro, ale również będzie w niej czuć ducha dawnych, minionych lat.

Płytki Dunin Tritone Sapphire 02

Jak wykończyć łazienkę w stylu retro?

Elementy wyposażenia wnętrza to nie wszystko, ponieważ do stworzenia łazienki retro potrzebne są przede wszystkim odpowiednie płytki ceramiczne. Najbardziej charakterystyczna będzie oczywiście czarno-biała szachownica na podłodze, ale również białe płytki na ścianach, ponieważ to klasyka stylu retro.

Jeśli z kolei zależy nam na zachowaniu odpowiednich proporcji pomiędzy łazienką inspirowaną poprzednimi epokami a współczesnymi trendami, zdecydujmy się na będą geometryczne płytki ceramiczne Dunin Tritone, które są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i posiadają formę małej mozaiki mierzącej 75×227 mm. Są to idealne płytki łączące ze sobą tradycję oraz design. Taka łazienka retro-nowoczesna będzie stanowić doskonałe połączenie elegancji oraz komfortu użytkowania.

Płytki Dunin Tritone White 02

Czy łazienka retro sprawdzi się w każdym domu?

Styl retro jest ponadczasowym oraz bardzo uniwersalnym trendem, który można wykorzystać praktycznie w każdej łazience, niezależnie od tego, czy dysponujemy przestronnym wnętrzem, czy niewielkim pomieszczeniem.

Jeśli jesteś zainteresowany aranżacją swojej łazienki w stylu retro, to sprawdź ofertę sklepu Eurołazienki.