//Top 5 szklanych mozaik – do domów i przestrzeni komercyjnych
Top 5 szklanych mozaik - do domów i przestrzeni komercyjnych

Top 5 szklanych mozaik – do domów i przestrzeni komercyjnych

Mozaika szklana daje tak naprawdę nieskończone możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Ponieważ doskonale odbija światło, potrafi sprawić, że jedna aranżacja, zależnie od pory dnia, a także pory roku, będzie prezentowała się nieco inaczej. Mozaiki szklane są formowane w bardzo wysokich temperaturach. To sprawia, że potrafią cieszyć oczy przez długie lata od montażu. Dlatego też, ponieważ wybór mozaiki ze szkła zazwyczaj jest wyborem na długi czas, przygotowaliśmy zestawieniu pięciu najciekawszych mozaik szklanych, które możesz wykorzystać w swoich aranżacjach. Mozaiki doskonale prezentują się solo, jak również w połączeniu z płytkami ceramicznymi.

1. Dune Orion

Dune Orion to mozaika szklana hiszpańskiej firmy Dune. Składa się ona z bardzo drobnych, ciemnozielonych elementów, które delikatnie wpadają w czerń. Tak dobrana kolorystyka sprawia, że mozaika Dune Orion część światła absorbuje, a część odbija, tworząc przepiękną grę delikatnymi refleksami. Można ją wykorzystywać zarówno na części ścian, jak również na całości – w obu przypadkach mozaika Dune Orion wpłynie na wygląd pomieszczenia nadając mu niepowtarzalny, elegancki charakter.

2. Dunin Glass Mix DD4

Drugie miejsce w naszym zestawieniu przypadło firmie Dunin. Glass Mix DD4 to fioletowa mozaika szklana, która ożywi każde pomieszczenie, w którym się znajdzie. Odważna kolorystyka idzie tu w parze z jakością – malowana od spodu mozaika została skutecznie zabezpieczona przed korozją. Mozaika ta doskonale będzie się prezentowała z jaśniejszymi płytkami, lub solo – szczególnie w brodzikach i nieckach basenowych.

Płytki Dunin Wallstar panel ścienny 3D WS-14

3. Dunin Q Series QMX Lagoon

Trzecie miejsce na podium w tym zestawieniu należy również do marki Dunin. Mozaika z serii Q – QMX Lagoon to znakomity wybór przy projektowaniu SPA, czy też basenów. W wersji NON SLIP, mozaika posiada właściwości antypoślizgowe. Zastosowana kolorystyka jest spokojna – połączenie niebieskiego z zielenią pozwala się zrelaksować. Dlatego też nie tylko w przestrzeniach komercyjnych, ale również w domowych łazienkach powinno znaleźć się miejsce na nią.

4. Dunin Glass Mix DMX

Czwarte miejsce i znowu marka Dunin. To pokazuje, że jej rozwiązania są bardzo chętnie wybierane. Mozaika Glass Mix DMX to piękne zestawienie odcieni odprężającej zieleni. Jeśli chcesz ożywić wnętrze, które wydaje się nudne, lub przygnębiające, to ta mozaika ze szkła płaskiego będzie dla ciebie idealnym wyborem. Pozwoli ci stworzyć niepowtarzalne, ale też dość ekstrawaganckie aranżacje.

Płytki Dunin Wallstar panel ścienny 3D WS-07

5. Mozaika Midas A-MGL 04

Midas to polski producent szkła ozdobnego. Zaś mozaika, która zamyka nasze zestawienie top 5 mozaik szklanych, to wybór doskonały do eleganckich wnętrz, które są pełne przepychu, ale pozostają w dobrym tonie. Mozaika Midas A-MGL 04, choć srebrna i ze szkła, mogłaby być swego rodzaju reklamą polskiej firmy, jeśli wziąć pod uwagę powiązania nazwy z mitologią. Mozaika ta nie tyle tworzy refleksy, co wręcz błyszczy.

Mozaiki szklane to przepiękne uzupełnienie aranżacji. Ich wykorzystanie sprawia, że wnętrza nabierają charakteru, a także stają się unikatowe. Ta sama mozaika, zależnie od miejsca, w którym się znajduje będzie wyglądała inaczej, co znaczy, że tak naprawdę nie da się stworzyć dwóch identycznych aranżacji z wykorzystaniem jednej mozaiki. W związku z tym polecamy wykorzystywanie szkła w urządzaniu domów, mieszkań, a także sklepów, gabinetów, czy też galerii. W sklepie eurolazienki.pl znajdziesz mozaiki szklane najlepszych producentów w ulubionych kolorach.