//Układanie płytek na balkonie, czyli nowoczesny taras wentylowany
Układanie płytek na balkonie, czyli nowoczesny taras wentylowany

Układanie płytek na balkonie, czyli nowoczesny taras wentylowany

Tarasy wentylowane to jedna z innowacyjnych technologii ich budowania. Można stosować ją zarówno na utwardzonym gruncie, ale również na zaizolowanym. Taras wentylowany można budować na nowej jak i starej wylewce betonowej, ponieważ wystarczy ją jedynie zaizolować. Ponadto dzięki wspornikom o różnej wysokości jesteśmy w stanie ułożyć idealnie równą powierzchnię. Metoda budowy tarasów wentylowanych jest najprostszą oraz najszybszą, która daje jednocześnie bardzo zadowalający efekt użytkowy.

Taras na wspornikach, czyli jak układać płyty tarasowe na tzw. dystansach

Technologia tarasu wentylowanego ma ogromne zalety, które nie tylko upraszczają czy przyspieszają budowę, ale także stwarzają bardzo duże możliwości użytkowe. Nawierzchnię tarasu tworzą płyty ułożone na specjalnych wspornikach ustawionych na stabilnym podłożu. Wykonanie takiego projektu nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych narzędzi oraz niepotrzebne są również specjalne umiejętności. Jest to metoda prosta i mniej czasochłonna w porównaniu z innymi technologiami. Zastosowanie wspomnianych wsporników bardzo korzystnie wpływa na cechy użytkowe tarasu. Dzięki nim konstrukcja jest mrozoodporna, ponieważ płyty tarasowe nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem i tym samym są mniej narażone na niszczące działanie zamarzającej wody w okresach zimowych. Nie występują tam również efekty odspajania się płyt oraz tak zwanych stojących kałuż, ponieważ woda opadowa ma możliwość swobodnego spływania poprzez szczeliny między płytami tarasowymi.

Płytki Novabell Aspen Rock Grey 

Jak wybrać płyty na taras wentylowany?

Przy budowie tarasów wentylowanych wskazane jest stosowanie płyt o prostym, regularnym kształcie, ale co najważniejsze to płyty powinny być takiej samej grubości. Dzięki temu po ułożeniu ich na wspornikach utworzą równą płaszczyznę, idealnie spasowaną na stykach oraz pozbawioną efektu ząbkowania, który może być przyczyną dyskomfortu podczas użytkowników tarasu.

Sklep Eurołazienki posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone do budowy tarasów w technologii wentylowanej. Jeżeli jesteś zainteresowany, to sprawdź ofertę naszego sklepu.