//Urządzamy łazienkę w stylu boho
Urządzamy łazienkę w stylu boho

Urządzamy łazienkę w stylu boho

Styl boho od paru sezonów jest jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich, który najczęściej pojawia się w salonie, sypialni oraz pokojach dziecięcych. Coraz częściej jest także wykorzystywany podczas aranżacji łazienki. Naturalne motywy oraz etniczne i rustykalne wzornictwo idealnie komponuje się w tym pomieszczeniu, a przytulny i artystyczny nastrój panujący w łazience sprzyja relaksowi i tworzy wyjątkową strefę intymności.

Wystrój łazienki w stylu boho

Styl boho charakteryzuje się przepychem, licznymi dekoracjami i dodatkami oraz zróżnicowaną fakturą, kolorami i wzorami. W pomieszczeniu urządzonym w tym stylu warto wykorzystać naturalne materiały. Idealnie sprawdzi się drewno – meble oraz dodatki z tego tworzywa lub wykończenie ścian i podłogi płytkami drewnopodobnymi. Bardzo popularne są także plecionki, wiklina lub bambus, które możemy zastosować w formie koszów na kosmetyki, zasłon czy mat łazienkowych. We wnętrzu warto wykorzystać różnorodne tkaniny – ręczniki lub dywaniki z wełny oraz lnu. Pamiętajmy o zielonych roślinach. Wybierzmy te, które potrafią rozwijać się w trudnych warunkach łazienkowych – gdzie panuje duża wilgoć.

Płytki Cifre Ceramica Vermont Oak

Kolory królujące w łazience stylu boho

Styl boho charakteryzuj się naturalnymi, stonowanymi barwami. W tym przypadku idealnie sprawdzi się biel, beż, kolory kremowe oraz jasno brązowe.

Płytki w stylu boho

Styl boho lubi bogate wzornictwo, dlatego wybierając płytki do łazienki warto postawić na produkty o bogatej ornamentyce przedstawiającej motywy etniczne, arabskie, indyjskie czy marokańskie. Takie kafelki z pewnością będą urozmaiceniem wystroju. Można także wykorzystać płytki z motywami roślinnymi lub figur geometrycznych. Do łazienki urządzonej w stylu boho idealnie będą pasować kafelki ABK Wide&Style Mini Caribbean oraz PGC Porcelanite Helsinki.

Płytki Alfalux Badia Frassino Roc

Oferta sklepu Eurołazienki

Jeśli chcecie urządzić łazienkę w stylu boho zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy bogaty wybór płytek znanych i cenionych producentów oraz inne wyposażenie do łazienki.