-
X
Telefon
infolinia +48 601 660 717

Mozaiki

Mozaika bardzo dobrze sprawdza się w aranżacji łazienki, ale może też zdobić inne pomieszczenia. Na rynku dostępne są róże rodzaje mozaik: kamienne, szklane, metalowe i ceramiczne, a nawet drewniane. 

full

Dla każdego coś odpowiedniego

Bogaty wybór różnego rodzaju mozaik oferuje polska firma Dunin. Wykonane są one z różnych materiałów, np. z drewna czy metalu. W kolekcji Aurora połączono ze sobą dwa rodzaje materiałów: szkło i kamień.

Również hiszpański producent Dune szczyci się kolekcją różnych, inspirujących rodzajów mozaik. Uwagę przykuwają zwłaszcza mozaiki kamienne. Mogą stanowić stylową dekorację nie tylko łazienki, ale i salonu.

Tymczasem ponadczasowe mozaiki Bärwolf zachwycą każdego kochającego klasykę. Niemiecka marka ma w swej ofercie m. in. mozaiki wykonane z otoczaków. Jej produkty są nie tylko piękne, ale trwałe i praktyczne.

Pewien element egzotyki w zakresie dekorowania wnętrz wprowadza do swej oferty polska firma Midas. Tworzy m. in. mozaikę bambusową. Z kolei proste, szklane mozaiki będą pasowały znakomicie do nowocześnie urządzonej kuchni.

Chiński producent Foshan Harvest proponuje ozdobne i migotliwe wzory mozaik szklanych. Wyglądają one bardzo ekskluzywnie i elegancko. Bardzo podobny typ produktów sprzedaje hiszpańska firma Halcon.

 

Mozaika – wspaniała ozdoba każdego wnętrza

Mozaika, dzięki podziałowi na mniejsze elementy, pozwala na układanie różnych wzorów wedle własnej fantazji. Czarno-białe kwadraciki kojarzą się ze stylem retro. Trzeba jednak pamiętać, iż mozaika to nie tylko zbiór różnorodnych kwadracików, ale również kółek, trójkątów i innych kształtów. Różnokolorowe i połyskujące wzory znajdą swe zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach oraz w romantycznych aranżacjach.

Podczas dekorowania danego wnętrza trzeba pamiętać o umiarze. Migotliwa, wielobarwna mozaika położona na ścianie będzie dobrze współgrała z gładką podłogą czy sufitem.

Mozaika w jednej chwili zmienia charakter dekorowanego wnętrza. Dzięki niej możemy rozproszyć światło, dodać danemu pomieszczeniu głębi, w oka mgnieniu zmienić styl wnętrza z klasycznego na bardziej ekstrawagancki. 

Facebook