-
X
Telefon
infolinia +48 691 750 424

Mozaiki drewniane - nowe trendy w dekoracji wnętrz

Bardzo ważnym elementem decydującym o charakterze wnętrza jest sposób wykończenia pomieszczenia. Coraz częściej architekci wnętrz proponują w swoich projektach łączenie dwóch różnych rodzajów materiałów. Przykładem może służyć zestawienie mozaiki drewnianej i płytek ceramicznych.

full

Drewno mile widziane

Wszechpanująca moda na ekologię dotarła również do trendów wnętrzarskich. Stąd też, w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu coraz częściej królują elementy drewniane lub imitujące drewno. Jednym z takich rozwiązań są mozaiki drewniane nadające wnętrzu swoistego ciepła i uczucia przytulności. W ten sposób otrzymujemy też bardzo ciekawy, ale przede wszystkim wysoce trwały element dekoracyjny.

Takie rozwiązanie oferuje m.in. firma Dunin w proponowanej serii Etn!k. Do ich stworzenia producent wykorzystał naturalne drewno lite, zabezpieczając je dodatkowo przed działaniem promieni UV, ścieraniem oraz zarysowaniami czy wgnieceniami.

 

Mozaiki drewniane połączone z ceramiką

Mozaiki drewniane cechuje również spora uniwersalność. Ma to związek z faktem, że drewno doskonale komponuje się zarówno ze szkłem, jak i ceramiką. Bardzo ciekawy efekt można otrzymać decydując się na połączenie mozaiki drewnianej z płytkami ceramicznymi. Ceramika podkreśli elegancję wnętrza, zaś drewno znacznie ociepli i wyciszy jego charakter.

Idealnie do tego celu nadają się płytki Midas do wykonania których, producent wykorzystał bambus prasowany. Dzięki temu uzyskał materiał odporny na wilgoć – co sprawia, że można je ze swobodą stosować jako płytki łazienkowe - i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia – co powoduje, że można je wykorzystać na podłodze w kuchni.

Mozaikę drewnianą można połączyć z ceramiką na wiele sposobów. Na przykład wplatając fragmenty mozaiki w większą płaszczyznę ceramiczną. Do tego celu świetnie nadają się mozaiki z małymi kostkami kwadratowymi lub prostokątnymi.

Każdy, kto zdecyduje się na połączenie drewna z ceramiką, zyska na oryginalnym wyglądzie zaaranżowanego wnętrza. To dobra propozycja dla osób lubiących przebywać w przestrzeniach charakteryzujących się spokojem i harmonią.

Facebook