-
X
Telefon
infolinia +48 601 660 717

Nowość na rynku - fuga drobnoziarnista Sopro DF10 w szerokiej gamie kolorów

Jednym z ważniejszych elementów wpływających na estetykę pomieszczenia, w którym znajdują się płytki, jest rodzaj zastosowanego materiału wykończeniowego. Mowa tu o fudze. Wybierając tę najlepszą, warto zwrócić uwagę na kilka jej charakterystycznych cech. 

full

Jakie funkcje pełni fuga?

 

Główny zadaniem fugi jest przenoszenie naprężenia powstającego w okładzinach z płytek, do którego dochodzi w trakcie zmian warunków panujących w danym pomieszczeniu. Tym samym chroni płytki przed pękaniem. Służy ona również do ukrycia szczelin oraz zamaskowania niedokładności montażowych płytek. Pomaga też zatuszować ich nierówność. Dzięki temu podnosi znacznie estetykę pomieszczenia, w którym znalazła się glazura. Ponadto chroni ona szczeliny między płytkami, przed przenikaniem do nich wody oraz brudu, co w efekcie ma wpływ na stan oraz trwałość glazury. Odpowiednio dobrana fuga wpływa również na funkcjonalność danego pomieszczenia.

 

 

Wybieramy fugę doskonałą

 

Jednym z istotnych parametrów, jakie należy mieć na uwadze wybierając fugę do danego wnętrza, jest jej kolor. Barwa powinna być tak dobrana, aby stanowiła harmonijną całość z położonymi płytkami. Może nam w tym pomóc, dostępna w kilkudziesięciu modnych odcieniach i kolorach, drobnoziarnista fuga Sopro DF10, posiadająca właściwości, które dodatkowo wpływają na estetykę wnętrza; są nimi gładkość i delikatność powierzchni, wysoka trwałość kolorów oraz wysoka odporność na zarysowania czy wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne.

 

Fuga Sopro charakteryzuje się przy tym wszechstronnością, gdyż nadaje się do wewnętrznego, jak i zewnętrznego zastosowania. Można ją wykorzystać zarówno do wypełnienia szczelin na posadzce, jak i na ścianie. Jej dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu w czystości.

Posiada ona również unikalną cechę, jaką jest efekt antybakteryjny. Oznacza to, że możemy ją zastosować z powodzeniem w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, nie obawiając się o powstawanie brązowych nalotów czy pleśni. 

Facebook