-
X
Telefon
infolinia +48 601 660 717

Płytki wielkoformatowe

 

Kiedy wykańczamy lub remontujemy nasz dom, chcemy, by wyglądał modnie i elegancko. Od pewnego czasu bardzo dużą popularnością cieszą się, przekraczające standardowe rozmiary płytek, płytki wielkoformatowe.

full

Nowa moda - płytki XXL

Płytki wielkoformatowe najczęściej wykonuje się z gresu. Gres to rodzaj szlachetnej ceramiki. Jest ona prasowana i wypalana w bardzo wysokiej temperaturze.

Płytki o rozmiarach 60x60, 80x80 czy 80x120 wyglądają bardzo estetycznie. Na podłogach układa się zwykle te większe, np. o wymiarach 80x120.

Ich powierzchnia może mieć różną fakturę. Płytki wielkoformatowe imitują np.: beton, kamień czy tkaninę itd. Od naszej fantazji zależy, czy wybierzemy gładką czy matową powierzchnię, a może polerowaną lub glazurowaną. Wzór na płytce może być wklęsły lub wypukły. Istnieją też płytki wielkoformatowe bezfugowe, które bardzo ściśle do siebie przylegają.

Płytki wielkoformatowe ma w swej ofercie wielu producentów ściennych i podłogowych płytek ceramicznych, a wśród nich polska marka Paradyż czy włoska Provenza.

Płytki w rozmiarze XXL są trwałe, łatwe w eksploatacji i utrzymaniu czystości. To idealne rozwiązanie w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność. Mogą zdobić ściany, podłogi, blaty kuchenne i elewacje.

 

Duża płytka = trudny montaż

W przypadku płytek wielkoformatowych największym wyzwaniem jest ich montaż. Wymagają one większej dokładności i staranności niż płytki o mniejszych wymiarach. Dodatkowo duże znaczenie ma też odpowiednie przygotowanie podłoża pod ich instalację.

Jednak wysiłek się opłaca. Płytki w rozmiarze XXL, dając efekt eleganckiej, jednolitej przestrzeni, świetnie ozdobią salon. Niezwykle nowocześnie wygląda wykonana z płytek wielkoformatowych podłoga takiego pomieszczenia. Produkty te znakomicie pasują do wnętrz minimalistycznych.

Płytki XXL sprawdzą się doskonale w przestronnych i nowoczesnych pomieszczeniach. Płytki naśladujące beton pasują do surowych wnętrz loftowych i industrialnych. Dobrze wyglądają tam też pytki imitujące kamień. Dodatkowo charakteryzują się one większą odpornością na zabrudzenia czy działanie środków chemicznych niż posadzka z kamienia naturalnego.

Facebook