-
X
Telefon
infolinia +48 601 660 717

System Perfect Level idealny sposób na poziomowanie płytek

Układanie płytek tylko pozornie może wydawać się prostym zajęciem. W rzeczywistości wymaga dobrego przygotowania i zachowania ostrożności.Aby zaoszczędzić jak najwięcej pracy i czasu, warto zainwestować w systemy wspomagające, np. System Perfect Level. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie równej powierzchni ściany lub posadzki bez konieczności ciągłego używania poziomicy.

full

System Perfect Level zastosowanie

System Perfect Level opiera się na używaniu specjalnych klipsów i klinów, które znacznie przyspieszają proces układania płytek. Tego typu sprzęt jest na tyle łatwy w obsłudze, że mogą go używać nawet amatorzy starający się przeprowadzić remont na własną rękę. Coraz częściej po system sięgają także zawodowcy, ponieważ nie wymaga on używania wielu narzędzi na raz. Poza tym, dzięki klipsom i klinom, płytki nie przesuwają się w trakcie instalacji.

Dużą zaletą systemu jest także jego lekkość. W trakcie pracy niepotrzebna jest duża siła fizyczna. Klipsy dostosowują się do różnej grubości płytek oraz szerokości fug, przy czym minimalna fuga powinna wynosić 1,5 mm. Jeśli to konieczne - dla ułatwienia można stosować także zwykłe krzyżyki, aby poszerzyć przerwy między kafelkami. Klasyczna wersja systemu świetnie sprawdza się w trakcie układania płytek o szerokości 8-12 mm. Wersja „Pro” pozwala na wypoziomowanie płytek o grubości nawet do 16 mm. Klipsy można wspomagać odpowiednimi zaciskaczami, jeśli będzie to potrzebne.

W jaki sposób stosować System Perfect Level

W jaki sposób używać Systemu Perfect Level? Po rozprowadzeniu kleju na płytce i ułożeniu jej na powierzchni ściany lub posadzki, należy wsunąć pod nią cztery klipsy. Z każdej strony płytki powinna znaleźć się jedna para klipsów, ułożonych w odległości ok. 4-8 cm od rogów kafelka. Następną płytkę z rozprowadzoną zaprawą należy dosunąć do pierwszej i wyrównać je względem siebie. Kiedy zaprawa przeschnie, klipsy wystarczy kopnąć lub usunąć z pomocą gumowego młotka.

System Perfect Level dostępny jest także w naszym sklepie. Sprawdź go już dziś! Zapraszamy!

Facebook