ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Atlas Szop 1kg środek do usuwania zabrudzeń cementowych

Opis produktu

Skoncentrowany środek do usuwania zabrudzeń cementowych i wapiennych

do powierzchni odpornych na kwasy, ceramicznych, kamiennych, chromowanych, lakierowanych ze stali szlachetnej itp.
usuwa osady z rdzy i wody
koncentrat do rozcieńczania

PRZEZNACZENIE

Usuwa pozostałości po cemencie, wapnie i gipsie – zawiera kwas nieorganiczny, zalecany jest do czyszczenia powierzchni po pracach budowlanych, w których używano zapraw mineralnych.
Zmywa zabrudzenia użytkowe - brud, osad i plamy powstałe z minerałów zawartych w wodzie, plamy rdzy itp.

  • Rodzaje czyszczonych powierzchni - płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier) i kamienne, sanitariaty, a także powierzchnie chromowane, lakierowane oraz wykonane ze stali szlachetnej i tworzyw sztucznych.
height=14
WŁAŚCIWOŚCI

Daje możliwość rozcieńczania w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia.

Przykładowo:
grube, stare pozostałości po klejach, fugach, zaprawach tynkarskich itp. bez rozcieńczania
nalot po klejach, fugach, zaprawach tynkarskich itp. 1:3 do 1:5
brud i wapno 1:5 do 1:10
plamy z rdzy i wody wodociągowej 1:10 do 1:15
height=14
Czyszczenie

Miejsca zabrudzone produktami zawierającymi cement lub wapno zaleca się najpierw lekko nasączyć wodą. Do nanoszenia preparatu na zabrudzenia i późniejszego czyszczenia powierzchni najlepiej używać szczotki lub gąbki. W zależności od parametrów podłoża, intensywności i rodzaju zabrudzeń preparat można stosować bez rozcieńczenia lub jako roztwór wodny (patrz tabela). Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć preparatem bez rozcieńczania i tak przygotowane pozostawić na kilka minut, aby ATLAS SZOP zaczął działać. Następnie można przystąpić do usuwania zabrudzeń. Należy zachować ostrożność podczas wykonywania prac na powierzchniach, na których występują zaprawy zawierające cement lub wapno, np. okładzina ceramiczna, której spoiny wypełniono cementową zaprawą fugową. Użycie w takim przypadku środka bez właściwego rozcieńczenia może spowodować omyłkowe wymycie zaprawy lub jej przebarwianie. W każdym przypadku oczyszczoną z zabrudzeń powierzchnię należy dokładnie przemyć czystą wodą lub roztworem wodnym o lekkim odczynie zasadowym. Powierzchnie nasiąkliwe można zabezpieczyć przed zabrudzeniami stosując preparat ATLAS DELFIN.
height=14
ZUŻYCIE

Zużycie zależne jest od stopnia i charakteru zabrudzeń.

height=14
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
  • Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.
  • Preparat drażniący. Działa drażniąco na oczy i skórę. chronić przed dziećmi. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Nosić odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę. Nie mieszać z innymi środkami czyszczącymi, w szczególności zawierającymi chlor. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
  • Preparat należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w warunkach suchych, w temperaturze dodatniej. Chronić przed przegrzaniem. Okres przydatności do użycia płynu wynosi 36 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
height=14
OPAKOWANIA

Pojemniki plastikowe 1 kg
Paleta: 432 kg w pojemnikach 1 kg.
height=14
DANE TECHNICZNE

ATLAS SZOP zawiera kwas nieorganiczny.

height=14
WYMAGANIA TECHNICZNE

Środek czyszczący nie jest sklasyfikowany jako wyrób budowlany. Posiada Ocenę Higieniczną PZH.

Atlas Szop 1kg środek do usuwania zabrudzeń cementowych

Status: dostępny
Dostępna ilość:
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy