Płytki lamele

Wyświetlono: 1 – 25 z 25 wyników

Płytki lamele - dekoracyjne płytki, które pokochasz!

Płytki lamelowe to jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych, który coraz częściej zdobi polskie domy i mieszkania. Tego rodzaju płytki są na tyle uniwersalne, iż doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, łazience, jak i w każdym innym pomieszczeniu. Nie dziwi zatem fakt, iż tak samo dużym zainteresowaniem cieszą się lamele pokojowe, jak i lamele do łazienki bądź kuchni.

Lamele - czym się wyróżniają?

Płytki lamele to element dekoracyjny, który można wykorzystać do zdobienia ścian lub sufitów. Ten rodzaj płytki składa się z dwóch elementów - listwy montażowej (którą montuje się bezpośrednio na określonej powierzchni za pomocą kleju montażowego lub wkrętów) oraz profilu montowanego na listwie. Profil montażowy często jest pokryty specjalną folią ozdobną, która sprawia, iż tego rodzaju płytki prezentują się niezwykle efektownie. I takie też jest och przeznaczenie.

Płytki jak lamele to dekoracje 3D, które pozwalają uzyskać efekt głębi i przestrzenności. A ponieważ nie wymagają wiele pracy przy montażu, to dzięki nim w prosty i stosunkowo niedrogi sposób można zmienić aranżację na taką, która wyróżnia się niebanalnością i nowoczesnością.

Płytki lamelowe - gdzie je zastosować?

Lamele doskonale współgrają z wieloma materiałami i aranżacjami. Świetnie będą pasować zarówno do betonu architektonicznego czy kamienia naturalnego, jak i do drewna bądź materiałów sztucznych. Jednocześnie dobrze wpasowują się w różnorodne aranżacje - skandynawskie, industrialne, nowoczesne lub klasyczne. W każdym z tych przypadków płytki lamelowe pięknie podkreślają ciekawą i niepowtarzalną aranżację.

Lamele w łazience - hit aranżacji

Lamele w łazience to prosty sposób na uzyskanie wyjątkowego wnętrza. Dzięki nim łazienka nabierze przestrzenności i charakteru, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Warto także podkreślić, że płytki a la lamele tylko stwarzają efekt drewna - nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji ani pielęgnacji, traktujemy je tak jak każde inne płytki łazienkowe.

Płytki lamelowe - zalety

Płytki lamelowe wyróżniają się wieloma zaletami. Do tych najważniejszych trzeba zaliczyć trwałość, wysoką ozdobność i dekoracyjność, niebanalność, łatwość montażu oraz dużą różnorodność. Dzięki temu łazienka lub inne pomieszczenie ozdobione lamelami staje się jeszcze bardziej innowacyjne i atrakcyjne.

Płytki imitujące lamele są dostępne w wielu wzorach, fakturach czy kolorach. Najczęściej spotyka się lamele drewnopodobne, ale sporą popularnością cieszą się także lamele o fakturze imitującej kamień. To pozwala na stworzenie oryginalnego i bardzo indywidualnego wnętrza. Duży wybór lameli jest dostępny w naszym sklepie, do którego serdecznie zapraszamy.