Chemia budowlana

Wyświetlono: 1 – 30 z 304 wyników

Czym jest chemia budowlana?

Chemia budowlana jest to odpowiednia grupa wyrobów stworzona z myślą o potrzebach branży budowlanej. Produkty chemii budowlanej wykorzystywane są przy pracach związanych z budową, izolacją i wykończeniem powierzchni. Chemia budowlana to między innymi: materiały powłokowe (farby, grunty, folie płynne), spoiwa organiczne i mineralne, oraz wypełniacze i domieszki do rozrobienia z wodą (kleje do płytek, fugi). Bardzo często klienci wybierają w naszym sklepie produkty HG chemia budowlana.

Chemia budowlana - zastosowanie

Chemia budowlana to obowiązkowy element występujący przy każdym projekcie realizowanym w branży budowlanej. Zastosowanie swoje znajduje nie tylko, jako środki ochronne, ale również przy wykańczaniu wnętrz czy realizacji projektów zewnętrznych. Przykładem zastosowania chemii budowlanej jest między innymi zaprawa murarska, która stanowi fundament każdej budowy. Fugi to również produkty z kategorii - chemia budowlana, które swoje zastosowanie znajdują przy wypełnianiu spoin np. między płytkami. Kolejnym przykładem jest sylikon, który wykorzystywany jest np. do uszczelniania podczas montażu urządzeń sanitarnych. Przykładów chemii budowlanej, oraz jej zastosowań jest wiele, dlatego warto przy wyborze potrzebnych produktów, zaczerpnąć porady specjalistów.

Chemia gospodarcza - mały niezbędnik każdego dnia

Chemia gospodarcza to produkty powszechnie stosowane. Chemia gospodarcza bardzo często określana jest przez wielu jako chemia do domu, przy czym jej zastosowanie jest o wiele szersze. Mianowicie zastosowanie dla niej można znaleźć niemalże w każdym miejscu - w restauracjach, kinach, centrach handlowych, bibliotekach, szkołach itd. Chemia gospodarcza ułatwia dbanie o idealną czystość i higienę rzeczy, pomieszczeń oraz budynków. To dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać efekt czystości i przyjemnego zapachu.
Chemia gospodarcza produkowana jest przez wielu znanych producentów, których reklamy otaczają nas w środkach masowego przekazu i takie produkty najczęściej wybierają konsumenci. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż chemię gospodarczą można zakupić również w specjalistycznych sklepach, gdzie znajdują się w ofercie produkty producentów branży budowlanej, którzy w swojej ofercie również posiadają wysokiej jakości chemię gospodarczą np. HG chemia gospodarcza.

Chemia profesjonalna - zaawansowany poziom czystości

Chemia profesjonalna często definiowana jest, jako preparaty do sprzątania dużych powierzchni, obiektów oraz placówek użytku publicznego. Chemia profesjonalna musi odpowiadać na konkretne potrzeby związane ze specyfiką miejsc i powierzchni, w których jest wykorzystywana. Chemia gospodarcza, bardzo często wyróżnia się uniwersalnością zastosowań produktów z tej kategorii. Całkowicie na odwrót wygląda to w przypadku chemii profesjonalnej, gdzie produkty te przeznaczone są do zastosowania, które ściśle określa producent np. środki HG produkt - środek do usuwania pleśni, którym jak sama nazwa wskazuje usuniemy pleśń.

Jednym z Liderów w produkcji chemii budowlanej znajdujących się w naszym sklepie jest HG chemia. Producent ten w swojej ofercie posiada szeroką gamę preparatów o nazwie środki HG chemia. Między innymi występuje tam HG chemia gospodarcza, czy produkty z serii HG chemia budowlana.