Płytki

Wyświetlono: 1 – 30 z 832 wyników

Płytki hiszpańskie i płytki włoskie - skąd tak duża ich popularność?

Płytki hiszpańskie oraz włoskie to obecnie najczęściej wybierane kafelki, zarówno przez osoby prywatne, jak i architektów, czy projektantów wnętrz. Popularność płytek z Hiszpanii i Włoch jest w dużej mierze związana z temperamentem tych narodów. Mianowicie włoskie, czy hiszpańskie płytki, glazura hiszpańska, gres, terakota, czy glazura i gres włoski cechują się m.in. dużą spontanicznością i temperamentem. Jeśli do tego dodać, że Hiszpanie uwielbiają wprowadzać niecodzienne rozwiania z dużą dawką fantazji, a Włochów wyróżnia precyzja i żywiołowość, to uzyskujemy niesamowite połączenie energii z jakością i różnorodnością.

Architekci wnętrz bardzo chwalą sobie hiszpańskie płytki, gdyż jak twierdzą, dzięki nim mają nieograniczone możliwości aranżowania pomieszczeń. Gres hiszpański, czy glazura hiszpańska to płytki ceramiczne, które ze względu na bardzo dużą różnorodność kolorystyczną oraz mnogość dostępnych kształtów pozwalają puścić wodzę fantazji i stworzyć wymarzone wnętrza, do tego bardzo nowoczesne i nietuzinkowe. Płytki hiszpańskie są niebanalne i wyjątkowe, stąd cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Włoskie płytki ceramiczne przede wszystkim cechuje duża dokładność i jakość wykonania. Gres włoski jest także bardzo często wybierany, jako idealny na zewnątrz. Gres jest mrozoodporny i podobnie, jak wszystkie płytki włoskie idealnie nadaje się do projektowania przestrzeni w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Podsumowując, zarówno płytki hiszpańskie, jak i płytki włoskie, to przepiękne kafelki o niecodziennych barwach i strukturze, zdecydowanie jedne z najlepszych płytek na rynku. Sklep internetowy eurolazienki.pl poleca w szczególności płytki włoskie i płytki hiszpańskie, pochodzące z warsztatów znanych firm zajmujących się produkcją glazury i ceramiki.

Płytki ceramiczne matowe i błyszczące - rodzaje i sposób wytwarzania

Płytki ceramiczne to najchętniej wybierana forma dekoracji oraz zabezpieczenia przed wilgocią, zarówno ścian, jak i podłóg w naszych domach. Płytki ceramiczne, czyli kafelki o wymiarach najczęściej pomiędzy 6-16 mm wykonane są z mieszaniny piasku, gliny, tlenków barwiących oraz materiałów uszlachetniających, a ich wykończenie może być zarówno matowe, jak i błyszczące.

Kafle ceramiczne są naturalne, niepalne, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a także nietoksyczne. Gdy dodamy do tego olbrzymią różnorodność rozmiarów, zdobień, kształtów, a także kafelki mrozoodporne, które idealnie nadają się także na zewnątrz, to otrzymujemy idealny produkt. Kafelki ze względu na sposób tworzenia oraz wysokość temperatury wypalania, dzielimy na następujące rodzaje:

  • Glazura - wypalona w najniższych temperaturach, najcieńsza płytka, która idealnie sprawdza się na ściany, czy przykładowo do zabudowy urządzeń sanitarnych. Glazura to płytki, które mają równe krawędzie, pokryte są szkliwem.
  • Terakota- stosowana jest głównie na podłogach, wytwarzana z drobnoziarnistej, oczyszczonej gliny. Terakota to płytki kamionkowe, które cechuje gładka lub fakturowana powierzchnia oraz bardzo duża różnorodność kolorystyczna.
  • Gres - płytki te mogą być stosowane wewnątrz, a ponieważ są to płytki mrozoodporne, mogą być także używane na zewnątrz. Płytki gresowe wypalane są w temperaturze ok. 1200 stopni C, co sprawia, iż są bardzo wytrzymałe. Formowane są z mieszaniny gliny, pisku kwarcowego, skalenia, kaolinu i szamotu.
  • Klinkier - płytki te wykonane są z naturalnej gliny, uzupełnione barwnikami na bazie szamotu, flusu i tlenków. Głównie są stosowane na posadzki.

Ze względu na rodzaj wykończenia możemy kafelki podzielić na:

  • Płytki matowe - o matowym wykończeniu.
  • Płytki błyszczące - o wykończeniu z połyskiem.

Niezwykłe płytki z Włoch i Hiszpanii

Przez wiele lat w sklepach z płytkami dominowały rozwiązania oferowane przez polskie firmy. I dziś nie brakuje polskich producentów płytek, których oferta imponuje starannością wykonania i oryginalnością. Gdy jednak zastanawiamy się nad tym, co sprawiło, że płytkami zainteresowało się wiele osób do tej pory podchodzących do nich z dużą ostrożnością, musimy zwrócić uwagę na rolę, jaką odegrały płytki hiszpańskie i włoskie.

Coś więcej niż piękno - kafle włoskie i hiszpańskie

Choć kafle włoskie i hiszpańskie ciągle jeszcze mają status nowości rynkowej, nie oznacza to wcale, że w oczach Polaków są rozwiązaniami anonimowymi. Do naszego kraju sprowadzano je na długo przed tym, nim znalazły dla siebie miejsce w krajowych sklepach z płytkami. Koszty nie były niskie, kupujący podkreślali jednak, że mają do czynienia z czymś więcej niż tylko z rozwiązaniem wysokiej jakości.

Tak kafle hiszpańskie, jak i płytki włoskie przyciągały spojrzenia przede wszystkim dlatego, że były wizualnie oryginalne. Zrywały z klasycznymi wzorami i stonowanymi kolorami informując jednocześnie przyglądające się im osoby, że to, co znajduje się na podłodze i na ścianach może być ozdobą pomieszczenia. Co więcej, dzięki hiszpańskim i włoskim płytkom można było zmienić nie tylko wystrój kuchni i łazienki, ale i salonu, a więc pomieszczenia, w którym w polskich domach królowały przede wszystkim dywany i tapety.

Parametry najwyższej próby - kafelki hiszpańskie i włoskie

Oryginalność wizualna charakteryzująca kafelki włoskie i hiszpańskie sprawiła, że ostrożni Polacy zamarzyli o nich w swoich domach. Gdyby jednak była ich jedynym atutem, trudno byłoby oczekiwać, że kafelki będą czymś więcej niż tylko chwilową modą. Tymczasem dziś ma je w swojej ofercie każdy sklep, a osoby odpowiadające za wprowadzanie nowych produktów nieustannie rozszerzają ich ofertę. Kafelki hiszpańskie i włoskie zwracają jednak na siebie uwagę także ze względu na swoje parametry techniczne. Każdy produkt charakteryzuje wysoka jakość i trwałość, wiele modeli można przy tym umieszczać nie tylko wewnątrz domu i mieszkania, ale również na zewnątrz.

Wybieramy płytki i kafle do domu

Każdego roku zmienia się moda na płytki czy kafelki do domu, obecnie najpopularniejszymi produktami są płytki hiszpańskie i włoskie. Dlaczego właśnie te płytki są najbardziej cenione i najczęściej wybierane przez architektów oraz projektantów wnętrz? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie. Hiszpania i Włochy, to dwa państwa słynące z wysokiego temperamentu, a ich produkty nie tyle są szalone co innowacyjne i śmiałe, co podoba się wielu projektantom wnętrz. Dziś w wystroju wnętrz liczy się nie tylko gust, ale również fantazja oraz innowacyjność, a takie są właśnie płytki z Hiszpanii oraz Włoch.

Zaaranżuj przestrzeń z hiszpańskimi płytkami

Nawet jeżeli samodzielnie urządzamy wnętrza swojego domu, wybierając się do sklepu z płytkami, otrzymamy do obejrzenia katalog gdzie przeważać będą płytki i kafelki hiszpańskie oraz włoskie. Te produkty tak bardzo przyjęły się w aranżacji wnętrz, że są grupą produktów popularnych i chętnie sprzedawanych we wszystkich sklepach z ceramiką wnętrzarską. Płytki ceramiczne pochodzenia włoskiego i hiszpańskiego są niepowtarzalne, mają ogromną barwę kolorystyczną do wyboru, a ostatnio można je także dobierać pod względem kształtów i faktury, jaka pokrywa płytki ceramiczne.

Dziś na rynku króluje nowoczesność i innowacyjność, dlatego im bardziej nowoczesne są kafelki kuchenne bądź łazienkowe, tym większą popularność zyskują wśród kupujących. Inną cechą, jaką mają płytki hiszpańskie czy gres włoski, to wyjątkowa dokładność i precyzja wykonania. Są tworzone z najwyższą starannością, a materiały użyte do ich produkcji są trwałe, dzięki czemu płytki zyskują gwarancje wysokiej jakości wykonania na wiele lat.

Rodzaje płytek ceramicznych

Dziś już nie tylko w kuchni i w łazience kładziemy na ścianach oraz na podłogach płytki ceramiczne. Coraz częściej wybieramy je również na korytarz, do salonu, a także do innych pomieszczeń w domu, szczególnie gdy korzystamy z podłogowego ogrzewania. Płytki ceramiczne możemy podzielić na kilka rodzajów. Do nich zaliczamy glazurę, terakotę, gres oraz klinkier. Każdy ze wspomnianych rodzajów ma inne zastosowanie. Jeżeli szukamy idealnych płytek ściennych, doskonałym wyborem będzie glazura. Są to płytki cienkie i pokryte szkliwem, co dodaje im wyjątkowego uroku we wnętrzu.

Wybierając płytki podłogowe, mamy do wyboru terakotę i gres, z czego terakota to płytki gładkie stosowane we wnętrzach domowych, natomiast gres jest płytką mrozoodporną i może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Gres najczęściej ma fakturę drewna, kamienia bądź innej imitacji naturalnych materiałów, jest wytrzymały na ścieranie i doskonale sprawdza się w pomieszczeniach takich jak hol, korytarz czy zewnętrzna klatka schodowa. Ostatnim rodzajem płytek jest klinkier. Kafelki wykonane z naturalnej gliny, także mają główne zastosowanie na posadzkach, choć doskonale sprawdzą się również jako dekoracja ścian.

Obecnie na rynku możemy znaleźć płytki i kafelki wielu producentów, w tym także naszych rodzimych Polaków. Mimo to płytki i kafelki pochodzenia włoskiego oraz hiszpańskiego, wyróżniają się niepowtarzalnością, dlatego cieszą się niesłabnącą popularnością także na polskim rynku.

Moda na płytki z Hiszpanii i Włoch

Polscy producenci płytek to przeważnie firmy nie tylko znane, ale również szanowane. Cieszą się dużą popularnością w naszym kraju, wiele z nich jest przy tym kojarzonych także poza granicami Polski. Jeśli jednak analizujemy ich pozycję na krajowym rynku, nie jesteśmy w stanie przeoczyć tego, że nie jest już ona tak wysoka, jak miało to miejsce przed kilku laty. Płytki hiszpańskie i włoskie, zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że zrywają z przewidywalnością. Są wyjątkowo solidne, mają znakomite parametry techniczne, ale przede wszystkim ? są naprawdę piękne. To właśnie ich niebanalny wygląd sprawia, że kafle włoskie i hiszpańskie coraz częściej goszczą także w sypialniach i salonach.

Płytki łazienkowe i kuchenne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Eurolazienki.pl - gwarantujemy ogromny wybór płytek włoskich i hiszpańskich, w najlepszych cenach.