Płytki podłogowe

Wyświetlono: 1 – 30 z 207 wyników

Wybór płytek podłogowych

Wybierając płytki podłogowe dobrze jest brać pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Wskazujemy na 3 kryteria, którymi warto się kierować przy wyborze płytek. Pierwszym jest uwzględnienie tego, jak prezentuje się dane pomieszczenie, gdyż dobór kafelek powinien współgrać z całością. Płytki mogą pełnić przykładowo funkcję rozświetlającą, tworzyć efekt trójwymiaru, przez co pomieszczenie zyskuje innego charakteru w zależności od kąta padania światła, czy też mogą przypominać drewno lub szlifowany, surowy beton tworząc przez to bardzo indywidualny styl. Możliwości jest bardzo dużo, warto przykładowo pamiętać, że w płytki podłogowe czarne mogą wyglądać mniej efektownie w ciemnych pomieszczeniach, natomiast stanowią idealną bazę do urządzenia wnętrza w minimalistycznym i awangardowym stylu.
Drugie kryterium to użyteczność. Dobrze byłoby, aby płytki generowały możliwie najmniej zaangażowania w zakresie utrzymania czystości. Jeśli nie masz czasu, lub po prostu nie chcesz poświęcać go płytkom, zdecyduj się na łatwe w utrzymaniu płytki ceramiczne. W czasie wyboru płytek podłogowych upewnij się co do ich trwałości i odporności na uszkodzenia, a także obciążanie. Dobrze też, gdy sięgniesz po płytki odporne na środki chemiczne, których używasz na co dzień.
Trzecie kryterium to oczywiście twoje własne upodobania. W końcu kluczowe jest to, by z przyjemnością przebywać we wnętrzach swojego domu lub mieszkania. Dlatego, o ile kwestię niektórych parametrów można nieco nagiąć, to kryterium powinno być spełnione w 100%.

Rektyfikowane czy kalibrowane - które płytki podłogowe wybrać?

Płytki podłogowe możemy dzielić na wiele rodzajów, np. zależnie od materiałów wykonania. Jednym z podziałów płytek podłogowych, jest ten obejmujący płytki kalibrowane i rektyfikowane. Ceramiczne płytki podłogowe, po wyjęciu z pieca, mogą się nieco różnić rozmiarami, dlatego są kalibrowane, czyli dzielone na partie o najbliższych sobie rozmiarach. Jednak istnieją normy dopuszczające różnice pomiędzy rozmiarami płytek z tej samej partii. I tak, przykładowo, płytki podłogowe 60x60, które wyjmujemy z jednego kartonu, mogą się różnić od siebie nawet trzema milimetrami. Z reguły różnica w rozmiarze rośnie wraz z wymiarami samych płytek podłogowych. Dodatkowo, każda kalibrowana płytka podłogowa może się nieco różnić grubością od pozostałych. Ich brzegi są nieco zaokrąglone.

Rzecz ma się inaczej w przypadku płytek rektyfikowanych, czyli szlifowanych, lub przycinanych. Ich kąty są proste, a krawędzie ostre. Jeśli rektyfikowane płytki podłogowe różnią się rozmiarem, to w granicach dopuszczonej normy, nieprzekraczającej 0,2 milimetra. Podłoga wykończona płytkami poddanymi przycinaniu, jest bardziej jednolita. Jednak nawet idealnie dopasowane płytki podłogowe nie powinny być układane bez spoiny, bo utrudniony byłby demontaż pojedynczej płytki bez uszkodzenia kolejnych. Płytki rektyfikowane mają sporo zalet, ale przy tym są droższe od płytek kalibrowanych.

Szeroka oferta płytek

W naszym sklepie znajdziesz płytki o dowolnym kolorze. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na płytki podłogowe czarne, beżowe czy błękinte - w ofercie mamy wiele dostępnych kolorów. Szeroka gama rozmiarów sprawia, że możesz wybrać płytki już na początku dopasowane do pomieszczenia i to nie tylko wtedy, gdy szukasz płytek podłogowych 60x60, ale też wówczas, gdy interesują cię wymiary bliższe metrowi. Jeśli chodzi o ich właściwości, to tu także masz duży wybór - mat, połysk, półpołysk, a także płytki drewnopodobne i mrozoodporne płytki na zewnątrz. Jeśli szukasz płytek podłogowych do konkretnego pomieszczenia, sprawdź oferowane przez nas płytki łazienkowe, płytki podłogowe do kuchni i płytki do salonu.

Jakich błędów należy unikać wybierając płytki podłogowe?

Zakup płytek podłogowych jest często uważany za znacznie bardziej skomplikowany niż wybór tych, które umieszczane są na ścianie. Nic więc dziwnego, że stosunkowo łatwo można popełnić błąd. Na jakie potknięcia warto w szczególny sposób zwracać uwagę?

Jednym z najważniejszych jest traktowanie wszystkich płytek jako jednej całości. Może się wydawać, że każde rozwiązanie opisywane jako płytki podłogowe sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Niestety, takie przekonanie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. W domu lub mieszkaniu, w każdym pokoju panują nieco inne warunki, płytki salonowe nie są więc najlepszą opcją, gdy szukamy zabezpieczenia kuchennej podłogi, które będzie ma służyć przez lata. Wybierając płytki na podłogę dobrze jest też zachować złoty środek oceniając, jaką rolę ma do spełnienia czynnik wizualny. Jeśli mamy do czynienia z modelem, którego piękny wygląd jest jedynym atutem, trudno liczyć na satysfakcję z zakupu. Ta jest jednak obniżona także wtedy, gdy płytki wcale się nam nie podobają.