Kamienne

Wyświetlono: 1 – 30 z 114 wyników

Kamień był wykorzystywany w budownictwie od samego początku. Wykorzystanie go bez wątpienia przywodzi na myśl wytrzymałość i długowieczność. W końcu do dziś możemy podziwiać dawne budowle, które powstały właśnie z wykorzystaniem kamienia. Jeśli podobają ci się kamienne elementy na ścianach, bądź podłogach, a nie możesz sobie pozwolić na bezpośrednie wykorzystanie surowca, lub po prostu chcesz oszczędzić czas, sprawdź możliwości mozaiki kamiennej. Tym bardziej, że nie wymaga ona żadnej dodatkowej obróbki i w momencie zakupu jest gotowa do montażu. Mozaika kamienna sprawia, że każda przestrzeń, w której się znajduje, prezentuje się bardzo solidnie i efektownie.

Mozaika kamienna na ścianę

Wyjątkowy styl pomieszczenia można uzyskać za sprawą zamontowania mozaiki z kamienia na ścianie. Poszczególne elementy mozaiki są ze sobą połączone siatką, bądź specjalnym papierem lub folią. Mozaikę kamienną można układać na ścianach zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i wilgotnych. W związku z czym, nic nie stoi na przeszkodzie, by naturalnym kamieniem ozdobić każde wnętrze domu, a także wnętrza komercyjne. Mozaika kamienna na siatce, lub innym podkładzie, jest elastyczna, więc możesz ją wykorzystać nawet przy takich elementach, jak filary, osiągając spójność ścian z innymi elementami łączącymi podłoże ze sklepieniem.

Łazienka z mozaiką kamienną

Wykorzystanie mozaiki z kamienia w łazience sprawi, że to pomieszczenie zyska niepowtarzalny charakter. Mozaika kamienna do łazienki to doskonałe uzupełnienie płytek łazienkowych. Umieszczona w kilku miejscach, na przykład przy lustrze i na zabudowie wanny sprawi, że łazienka będzie wyglądała elegancko, a przy tym nie zdominuje nawet niewielkiego pomieszczenia. Wręcz przeciwnie - jasna mozaika może optycznie powiększyć małą łazienkę pozbawioną okien. Wykorzystanie kamienia w pomieszczeniu kąpielowym wpływa również na jego odbiór jako miejsca niezwykle naturalnego, stworzonego do złapania oddechu po trudnym dniu.

Montaż mozaiki kamiennej na siatce, papierze lub folii

Naturalny kamień, choć przepiękny jest, dość wymagający. Dlatego też warto dobrać klej przygotowany na bazie białego cementu - zagwarantuje on brak przebarwień. Trzeba też zwrócić uwagę na to, by grubość zaprawy klejowej nie przekraczała kilku milimetrów, bo w przeciwnym razie trudno będzie uzyskać równą taflę mozaiki kamiennej. Poza tym, nadmiar zaprawy może sprawić, że będzie ona wypływać spomiędzy poszczególnych elementów mozaiki. Pomiędzy poszczególnymi płatami mozaiki, warto wykorzystać krzyżyki dystansowe tak, by odległość pomiędzy nimi była identyczna z tą, która jest pomiędzy elementami mozaiki kamiennej. Fugowanie należy rozpocząć dopiero po związaniu się zaprawy klejowej. Przy mozaice kamiennej pięknie będzie się prezentować fuga dekoracyjna w kolorze dopasowanym do wybranego kamienia.

Mozaika kamienna w naszej ofercie

W naszym sklepie znajdziesz obszerny wybór mozaik z marmuru, onyksu, trawertynu i innych kamieni. Podobnie jest w przypadku kolorów - dostępna jest mozaika kamienna biała, czarna, a także w wielu innych kolorach, również tak oryginalnych, jak srebrny. Możesz też wybrać mozaikę kamienną o dowolnym kształcie elementów składowych - od kwadratów, przez paski, aż do okręgów i do cząstek zupełnie nieregularnych, które sprawiają, że trudno dostrzec, że to mozaika.