Ceramiczne

Wyświetlono: 1 – 30 z 51 wyników

Mozaika ceramiczna na podłogę i na ściany

Świat mozaik ceramicznych jest bogaty i złożony. Możliwości są tu niemalże nieograniczone. Producenci dostarczają przeogromną ilość rozwiązań wzorniczych, dlatego też jest w czym wybierać. Mozaiki tego typu, ścienne i podłogowe, potrafią znacznie się od siebie różnić. Znajdziemy tu mozaiki ceramiczne połyskliwe, matowe, drobno ułożone albo czyniące z pokoju majestatyczne wnętrze. Gdy do tego wszystkiego dodamy dowolność w wyborze koloru, faktury i stylów reprezentowanych przez poszczególne produkty - będziemy się cieszyć swobodnym doborem mozaiki ceramicznej na podłogi i ściany w naszym domu. To, czy zechcemy uczynić z naszego wnętrza miejsce przepełnione kolorami i uruchamiające wyobraźnię, czy też pragniemy utrzymać klasyczny wystrój salonu lub innych pomieszczeń, zależy tylko od nas. Jak żadne inne mozaiki, mozaiki ceramiczne dają bardzo szerokie pole do popisu. Projekty wnętrz, także te opracowywane przez zawodowych projektantów, często wykorzystują niezliczone możliwości kompozycji mozaik ceramicznych.

Mozaika ceramiczna - do kuchni i do łazienki

Mozaika ceramiczna doskonale sprawdzi się nie tylko w takich pomieszczeniach, jak pokój dzienny, czy też sypialnia, ale również w kuchni i łazience. Dzięki temu, że powstaje ona z gliny charakteryzującej się bardzo niską absorpcją wody, mozaikę ceramiczną można bez obaw układać w pomieszczeniach wilgotnych bez konieczności naprawy lub wymiany po niedługim czasie. Poza tym, kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których stawia się przede wszystkim na funkcjonalność. Dlatego też brakuje tam miejsca na ozdoby. Na szczęście, mozaika ceramiczna w łazience i w kuchni sprawi, że dodatkowe elementy zdobnicze nie będą konieczne. Mozaika ceramiczna do kuchni znakomicie wypełni przestrzeń nad blatem, natomiast w łazience można poświęcić dla niej wolny fragment ściany i przełamać nią klasyczny wygląd pomieszczenia, które za sprawą mozaiki ceramicznej będzie prezentować się niezwykle przytulnie i nowocześnie.

Układanie mozaiki ceramicznej

Montaż mozaiki ceramicznej jest podobny do montażu płytek ceramicznych. W obu przypadkach warto zacząć od tego by na sucho zaplanować całość rozmieszczenia elementów tak, by mieć pewność, że będą one stanowić odpowiednią kompozycję. Mozaikę ceramiczną umieszcza się na wyrównanej powierzchni, więc o tę równość należy zadbać w pierwszej kolejności. Drugim krokiem jest położenie cienkiej warstwy kleju - nie więcej, niż kilka milimetrów, żeby klej nie wydostawał się spomiędzy elementów mozaiki ceramicznej. Warto przy tym wykorzystać pacę zębatą o małym rozstawie. Następnie poszczególne arkusze mozaiki należy kolejno umieszczać na kleju i rozdzielać je krzyżykami dystansowymi. Zachowując spójną odległość pomiędzy elementami wewnątrz pojedynczego arkusza, jak i pomiędzy arkuszami. Po ułożeniu, mozaikę ceramiczną należy docisnąć do podłoża tak, by dobrze przylegała. Następny krok, po związaniu klejem, to spoinowanie. Warto pamiętać przy tym, by wybrana fuga była dopasowana kolorem, ale również funkcjonalnością - w przypadku mozaiki ceramicznej do łazienki i kuchni, najlepsza będzie fuga wodoodporna.