ZADZWOŃ DO NAS

tel. +48 601 660 717

0

Drewniane

Drewniane

Mozaiki drewniane do każdego pomieszczenia w twoim domu

Drewno jest jednym z pierwszych materiałów budulcowych, które pojawiły się na świecie. Jego naturalne właściwości sprawiły, że budowane z drewna domy były nie tylko wytrzymałe, ale również piękne. Niemniej, dzisiaj drewniane domy nie są zbyt częstym widokiem, a drewnianych kompleksów mieszkań próżno szukać. Za to coraz częściej można spotkać się z wykorzystywaniem drewna w aranżacji wnętrz. Taki stan rzeczy nie dziwi - samo wykorzystanie drewna, w jakiejkolwiek postaci sprawia, że pomieszczenia stają się dużo bardziej przytulne i dają wrażenie bliskości i zgodności z naturą.

Mozaika drewniana jest przygotowana z drewna, które nie jest narażone na uszkodzenia, ponieważ w czasie produkcji wykorzystuje się impregnaty i lakierowanie. Dzięki temu, mozaika drewniana nadaje się do każdego pomieszczenia w domu. Jedyne miejsce, gdzie nie zaleca się stosowania mozaiki drewnianej, to kabiny prysznicowe. Mozaiki drewniane same w sobie są pięknymi ozdobami, które znakomicie uzupełnią płytki drewnopodobne w kuchni, czy też przykładowo w salonie. W zależności od rodzaju drewna uzyskujemy efekty, które przy wykorzystaniu innych materiałów są właściwie nie do osiągnięcia. Drewno jest klasycznym tworzywem, odpornym na działanie czasu, zawsze dobrze widzianym i ocenianym.

Mozaika drewniana na ścianę

Mozaiki przepięknie prezentują się na ścianie. Szczególnego uroku dodają pomieszczeniom urządzonym w stylach minimalistycznym, skandynawskim, lub klasycznym. W minimalistycznych, ponieważ zdobią wnętrze na tyle, że nie trzeba dodatkowych środków, by sprawić, żeby dane miejsce prezentowało się przytulnie. W stylu skandynawskim, ponieważ stawia on na naturalność. Za to wnętrza klasyczne doskonale współgrają z elementami drewnianymi, szczególnie w jasnych kolorach.

Układanie mozaiki drewnianej na ścianie nie jest zbyt trudne. Kluczowe jest to, by dobrze wyrównać i oczyścić powierzchnię, a także nie używać zbyt dużo kleju do drewna, żeby nie wydostawał się spomiędzy elementów mozaiki drewnianej. Ewentualny nadmiar warto usuwać na bieżąco. Po tym, jak klej do mozaiki drewnianej już spełni swoją funkcję, należy rozpocząć spoinowanie odpowiednią fugą. To ona sprawi, że poszczególne arkusze mozaiki drewnianej i wszystkie małe elementy, będą w doskonałym, ścisłym dopasowaniu.

Mozaika drewniana na podłogę

Mozaika drewniana, rzecz jasna, może znaleźć swoje miejsce również na podłodze. Proces montażu jest identyczny z tym na ścianie. Mozaika drewniana na podłodze wygląda bardzo efektownie, kiedy stanowi część składową kompozycji, w którą wchodzą również płytki podłogowe. W ten sposób uzyska się bardzo oryginalny wygląd posadzki.

Oprócz mozaiki z drewna, prowadzimy również sprzedaż niezbędnych akcesoriów, które są pomocne nie tylko w montażu, ale również w późniejszym utrzymaniu mozaiki w odpowiednim stanie. Impregnaty pomogą chronić drewno i zachowają na dłużej jego naturalne właściwości. Kleje do drewna pozwolą na niezawodne przytwierdzenie mozaiki do wybranej powierzchni. Za to środki do czyszczenia powierzchni drewnianych sprawią, że mozaika z drewna zawsze będzie wyglądać jak nowa.

Facebook