Mozaiki drewniane do każdego pomieszczenia w twoim domu

Drewno jest jednym z pierwszych materiałów budulcowych, które pojawiły się na świecie. Jego naturalne właściwości sprawiły, że budowane z drewna domy były nie tylko wytrzymałe, ale również piękne. Niemniej, dzisiaj drewniane domy nie są zbyt częstym widokiem, a drewnianych kompleksów mieszkań próżno szukać. Za to coraz częściej można spotkać się z wykorzystywaniem drewna w aranżacji wnętrz. Taki stan rzeczy nie dziwi - samo wykorzystanie drewna, w jakiejkolwiek postaci sprawia, że pomieszczenia stają się dużo bardziej przytulne i dają wrażenie bliskości i zgodności z naturą.

Mozaika drewniana jest przygotowana z drewna, które nie jest narażone na uszkodzenia, ponieważ w czasie produkcji wykorzystuje się impregnaty i lakierowanie. Dzięki temu, mozaika drewniana nadaje się do każdego pomieszczenia w domu. Jedyne miejsce, gdzie nie zaleca się stosowania mozaiki drewnianej, to kabiny prysznicowe. Mozaiki drewniane same w sobie są pięknymi ozdobami, które znakomicie uzupełnią płytki drewnopodobne w kuchni, czy też przykładowo w salonie. W zależności od rodzaju drewna uzyskujemy efekty, które przy wykorzystaniu innych materiałów są właściwie nie do osiągnięcia. Drewno jest klasycznym tworzywem, odpornym na działanie czasu, zawsze dobrze widzianym i ocenianym.

Mozaika z drewna na ścianę

Mozaiki przepięknie prezentują się na ścianie. Szczególnego uroku dodają pomieszczeniom urządzonym w stylach minimalistycznym, skandynawskim, lub klasycznym. W minimalistycznych, ponieważ zdobią wnętrze na tyle, że nie trzeba dodatkowych środków, by sprawić, żeby dane miejsce prezentowało się przytulnie. W stylu skandynawskim, ponieważ stawia on na naturalność. Za to wnętrza klasyczne doskonale współgrają z elementami drewnianymi, szczególnie w jasnych kolorach.

Układanie mozaiki drewnianej na ścianie nie jest zbyt trudne. Kluczowe jest to, by dobrze wyrównać i oczyścić powierzchnię, a także nie używać zbyt dużo kleju do drewna, żeby nie wydostawał się spomiędzy elementów mozaiki drewnianej. Ewentualny nadmiar warto usuwać na bieżąco. Po tym, jak klej do mozaiki drewnianej już spełni swoją funkcję, należy rozpocząć spoinowanie odpowiednią fugą. To ona sprawi, że poszczególne arkusze mozaiki drewnianej i wszystkie małe elementy, będą w doskonałym, ścisłym dopasowaniu.

Mozaika drewniana na podłogę

Mozaika drewniana, rzecz jasna, może znaleźć swoje miejsce również na podłodze. Proces montażu jest identyczny z tym na ścianie. Mozaika drewniana na podłodze wygląda bardzo efektownie, kiedy stanowi część składową kompozycji, w którą wchodzą również płytki podłogowe. W ten sposób uzyska się bardzo oryginalny wygląd posadzki.

Oprócz mozaiki z drewna, prowadzimy również sprzedaż niezbędnych akcesoriów, które są pomocne nie tylko w montażu, ale również w późniejszym utrzymaniu mozaiki w odpowiednim stanie. Impregnaty pomogą chronić drewno i zachowają na dłużej jego naturalne właściwości. Kleje do drewna pozwolą na niezawodne przytwierdzenie mozaiki do wybranej powierzchni. Za to środki do czyszczenia powierzchni drewnianych sprawią, że mozaika z drewna zawsze będzie wyglądać jak nowa.

Czy warto zainwestować w mozaiki drewniane?

Szukając pomysłów na niestandardowy i naprawdę oryginalny wystrój mieszkania, warto zainteresować się zaletami, jakie posiadają mozaiki drewniane. Można stosować je zarówno w łazienkach, jak i w kuchniach oraz salonach. Prezentują się świetnie, a ich ciekawy wygląd z pewnością nie jest jedyną ich zaletą, na którą warto zwrócić uwagę.

Drewno jest wysoko cenione w branży wnętrzarskiej z co najmniej kilku powodów. Ma przytulny charakter, a jednocześnie jest eleganckie. Może być dekoracją zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i stylowych, a do tego odznacza się wysoką odpornością. Mozaiki drewniane sprawiają, że wszystkie jego zalety znajdują się w zasięgu ręki. Bez względu na to, jaki rodzaj drewna został wykorzystany do ich produkcji, są trwałe i odporne, ich plusem jest też cena znacznie niższa od tej, jaką trzeba byłoby zapłacić za podłogę drewnianą w jej klasycznym wydaniu. Nie bez znaczenia jest i to, że utrzymanie mozaiki drewnianej w czystości wcale nie jest trudne. Wymaga systematyczności, nie wiąże się jednak z dużym wysiłkiem.