ZADZWOŃ DO NAS

tel. +48 601 660 717

0

Płytki do salonu

Płytki do salonu

Najnowszy trend w aranżacji wnętrz - płytki do salonu

Płytki ceramiczne stosowane są najczęściej jako płytki do łazienki, czy płytki do kuchni, co w nikim nie budzi żadnych wątpliwości, gdyż właśnie z tymi miejscami w domu kojarzą się one najbardziej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, coraz większą popularnością cieszą się jednak płytki do salonu. Rosnąca liczba osób, zarówno architektów wnętrz, jak i osób samodzielnie urządzających swoje domy, czy mieszkania, decyduje się na płytki w salonie. Zauważyć można też, że miłośnicy paneli, czy dywanów, które znacznie częściej kojarzą się z salonem, także o wiele chętniej wybierają obecnie kafelki do salonu, jako nieco bardziej ekstrawagancki i praktyczny pomysł na oryginalną aranżację. Za granicami Polski, np. we Francji, płytki w salonie są bardzo popularne i stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań aranżacyjnych.

Płytki w salonie to niezwykle ciekawe możliwości designerskie

Obecnie kafle do salonu występują w wielu wzorach, kolorach i kształtach, dzięki czemu każdy może znaleźć taki wariant, który idealnie wpasuje się do projektu wykańczanej przestrzeni. Oferta na płytki salonowe, jakie znajdują się w naszym sklepie jest bardzo szeroka, a kafle salonowe i ich różnorodność pozwalają na dużą swobodę i inwencję twórczą w projektowaniu wnętrza. Płytki do salonu sprawdzą się świetnie w pomieszczeniach nowoczesnych i eleganckich, ale także w takich, które łączą najnowsze trendy z tradycją. Szare płytki w salonie są doskonałym pomysłem do mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym i cieszą się ogromną popularnością, nadają one bowiem pomieszczeniu elegancji i szyku. Z kolei płytki w odważnych kolorach mogą sprawić, że pomieszczenie nabierze charakteru i wyrazistości. Także miłośnicy prostoty i naturalności znajdą pytki do salonu idealne dla siebie. W ofercie można znaleźć również płytki, które imitują naturalny kamień, drewno czy surowy beton, co dostarcza nieograniczonych wręcz możliwości aranżacji wnętrz.

Połączenie elegancji z funkcjonalnością

Wiele osób decyduje się na płytki w salonie nie tylko ze względów wizualnych. Projektując i wykańczając jakiekolwiek pomieszczenie, warto zwracać uwagę nie tylko na sam wygląd, ale także na praktyczność i funkcjonalność. Salon to miejsce w domu, które stale tętni życiem i musi spełniać oczekiwania każdego domownika, dlatego też materiały, które się wykorzystuje podczas remontu, czy wykańczania wnętrza, powinny być najwyższej jakości. Płytki podłogowe do salonu są nie tylko gustowne i stylowe, ale przede wszystkim wytrzymałe i odporne na zarysowania, co jest niezwykle istotne. Z kolei płytki na ścianę do salonu są świetnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ również są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale co najważniejsze, są łatwe do wyczyszczenia. Co więcej, pod kafelki można zainstalować ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu podłoże stanie się jeszcze przyjemniejsze w użytkowaniu.


Płytki w salonie opinie:


Magda: Z początku nie byłam przekonana do pomysłu płytek w salonie, jednak mój mąż bardzo na nie nalegał. Teraz nie wyobrażam sobie innej podłogi- płytki się nie rysują, szybko się je myje i wbrew moim obawom wcale nie są śliskie.


Adam: Razem z żoną zdecydowaliśmy się na wykorzystanie płytek w salonie ze względu na małe dzieci, które ciągle rysowały po panelach i ścianach. Po kilku miesiącach pomimo naszych chęci podłoga i ściany nie wyglądały już za dobrze i wtedy położyliśmy w salonie płytki. Dzieci oczywiście nie przestały malować, ale na szczęście z płytek wszystko schodzi bez żadnego problemu.


Joanna: Płytki w salonie mam już od prawie 5 lat. Na początku znajomi byli trochę zdziwieni takim rozwiązaniem, ale teraz sami mają kafelki w salonie. Ja widzę same plusy- nie rysują się, nie widać zacieków i wszystko można z nich szybko zmyć.

Facebook