ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Czym docinać płytki - Rodzaje urządzeń

Duży wybór urządzeń

Producenci zadbali o to, by na rynku dostępny był szeroki wachlarz tego typu urządzeń. Jeśli nasza praca dotyczyć ma niewielkiego pomieszczenia, możemy zdecydować się na sprzęt o wartości 100 – 200 zł. Gdy jednak zadanie będzie poważniejsze, konieczny staje się zakup urządzenia droższego, bardziej profesjonalnego.

Gilotyna – tylko dla dokładnych

Możemy nabyć tzn. gilotynę, czyli maszynkę do cięcia ręcznego. Kupimy ją już za 80 zł. Jednak zaznaczyć warto, iż praca z jej użyciem wymaga sporej precyzji i dokładności. Zaletą tego sprzętu jest brak pylenia podczas jego wykorzystania. Sprawdzi się zatem w mieszkaniach.

Jak używać maszynki do cięcia ręcznego? Początkowa faza to narysowanie na płytce linii cięcia, następnie zarysowujemy płytkę rysikiem umieszczonym w gilotynie. Potem zaś energicznym ruchem przełamujemy płytkę. Musimy jednak uważać, by zrobić to dokładnie, w przeciwnym razie zwyczajnie zmarnujemy materiał.

Maszynki elektryczne - wygoda

Glazurnicze maszynki elektryczne to urządzenia o dużej mocy. Praca z ich wykorzystaniem łączy się niestety ze sporym zapyleniem. Jak tego uniknąć? Jest na to sposób! Wystarczy wybrać sprzęt wyposażony w chłodzenie tarczy wodą. Pamiętajmy jednak, aby co jakiś czas ją wymieniać. Gdy jednak planujemy prace na zewnątrz i pył nie jest problemem, maszynka elektryczna będzie świetnym rozwiązaniem. W przypadku tego typu urządzeń, niezwykle istotny jest również dobór odpowiedniej tarczy. Specjaliści polecają tarcze diamentowe, nieco droższe od klasycznych. Jednak ryzyko wyszczerbień znacznie się w tym przypadku zmniejsza.

Wybór urządzenia do cięcia płytek zależy od kilku czynników – tego, czy nasze prace będą wykonywane w pomieszczeniu czy też na zewnątrz, naszych umiejętności oraz kwoty, którą możemy na ów zakup przeznaczyć.