Klinkier - trwały materiał, idealny na zewnątrz

Glazura na tarasie? Czemu nie!

Klinkier to materiał wykończeniowy podłóg, który coraz częściej znajduje swoje zastosowanie zdobiąc zewnętrze elementy budynków, takie jak tarasy, balkony, schody, a nierzadko alejki ogrodowe. Wykonuje się go ze specjalnie przeznaczonej do tego celu gliny w temperaturze 1200-1300 st. C.

Płytki klinkierowe GRES ARAGON Capri Gris Base

Płytki klinkierowe GRES ARAGON Capri Gris Base

Nowoczesne technologie powodują, że jego producenci, mogą wyposażyć swój produkt w takie cechy, które będą sprzyjały zewnętrznym zastosowaniom. Wśród tego typu płytek na szczególną uwagę zasługuje seria Gres Aragon. Materiał ten cechuje przemyślane połączenie estetyki, elegancji oraz łatwości w konserwacji.

Płytki klinkierowe Gres Aragon to przede wszystkim nieregularność kolorów, co nadaje im elegancji, ale i unikalności. Taki klinkier bez wątpienia będzie rzucał się w oczy, ale i doskonale współgrał z roślinnością, tym bardziej, że posiada również nierówną, chropowatą powierzchnię. Dzięki temu można go wykorzystać jako wykończenie alejek ogrodowych. Pozwoli też wyczarować atrakcyjną powierzchnię i nadać jej swoistego klimatu elegancji i dobrego smaku.

Płytki klinkierowe GRES ARAGON Acero baza

Płytki klinkierowe GRES ARAGON Acero baza

Wytrzymałość i najwyższa jakość zastosowanych materiałów

Duża wytrzymałość i doskonała jakość, to dodatkowe atuty, w jakie wyposażył swój klinkier jego producent. Hiszpańskie płytki klinkierowe to również wysoka odporność na działanie mrozu, ale i wilgoci oraz słońca. Wyróżniają się one także tym, że przez długie lata zachowują swoją naturalną barwę. Są też dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej co oznacza, że prócz tradycyjnych odcieni czerwieni czy brązu, Klient ma do wyboru również płytki żółtawe, szare, grafitowe oraz dwubarwne. To z kolei daje o wiele więcej możliwości ich pomysłowego wykorzystania.