ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Mozaiki szklane idealną dekoracją łazienki

Tego typu okładzina sprawdzi się zarówno jako osłona dużych, szerokich powierzchni, jak i mniejszych, wymagających podkreślenia. Mozaika szklana jest bardzo ozdobna, przyciąga wzrok i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter, stanowi ciekawą dekorację każdej łazienki. Moda na ten rodzaj dekorowania nie jest nowym zjawiskiem. Mozaiki kojarzą się z dawnymi łaźniami, uzdrowiskami i basenami. Przywodzą one na myśl luksus i kunszt artystyczny. Ich niebywały urok sprawia, że są wykorzystywane przez projektantów wnętrz na całym świecie.

Różnorodność w ofercie

W ofercie można znaleźć mozaiki w przeróżnych kształtach i kolorach. Dzięki bogatej gamie barw możliwe jest układanie oryginalnych, fantazyjnych wzorów. Warto pamiętać, że małe kostki mozaiki mogą skutecznie zabezpieczać trudno dostępne lub specyficzne miejsca, jak np. owal wanny lub umywalki. Tradycyjne płytki należy przycinać, by dopasowały się do nietypowych kształtów. Wiąże się to ze żmudną pracą i licznymi stratami materiału. Mozaika zatem to doskonały dodatek do płytek.

Dunin Hexagonic Hexagon

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mozaika najlepiej wygląda jako element wyróżniający się. Dlatego warto podczas projektowania wykończeń zastosować kilka rodzajów płytek. Tradycyjne mogą stanowić świetne tło dla intensywnej, bardziej ozdobnej mozaiki.

Jak przygotować się do układania mozaiki

Do układania mozaiki szklanej trzeba się dobrze przygotować. Ważne jest, by przed rozpoczęciem pracy nabyć odpowiedni klej i wszystkie niezbędne narzędzia. Warto zainwestować np. w pacę zębatą, poziomicę i krzyżyki dystansowe. Sąsiadujące ze sobą fragmenty mozaiki należy układać równomiernie i dokładnie, by nie odstawały od siebie. Nadmiar kleju oraz zbędne resztki usuwa się od razu, a po wyschnięciu materiałów całą mozaikę myje się na mokro.

Mozaika BARWOLF