ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Oryginalne płytki włoskie czy z marketu – jakość contra cena

Stawiaj na jakość, nie na cenę!

Płytki służące do wykańczania wnętrz w sposób gustowny i nietuzinkowy, coraz częściej możemy spotkać w tradycyjnych marketach. Dostępne są wtedy w bardzo atrakcyjnej cenie i wiele osób bez wahania się na nie decyduje, chcąc zaoszczędzić, ale i zaaranżować ciekawą przestrzeń. Czy to dobre rozwiązanie? Fachowcy zdecydowanie odradzają takie zakupy. Chyba, że jest to typowy market budowlany lub hurtownia.

Na czym polegają główne różnice między płytkami z marketu, a oryginalnymi włoskimi wyrobami? Główna różnica tkwi w jakości. Płytki włoskie to spory wydatek, ale ich zakup wiąże się za to z licznymi korzyściami.

Płytki włoskie – gwarancja wysokiej jakości!

Po pierwsze, otrzymujemy płytki grubsze, co oznacza, że będą o wiele trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Po drugie nabywamy płytki wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu, powstaje materiał odporny także na intensywne użytkowanie. Po trzecie płytki włoskie to o wiele szerszy asortyment w zakresie stosowanego wzornictwa oraz zastosowanej przez producenta kolorystyki. Przekłada się to na więcej możliwości aranżacyjnych z użyciem tego właśnie materiału. Ważną cechą płytek włoskich jest też długa gwarancja oraz bezproblemowe dokupienie materiału.

Płytki z marketu – niższa jakość

W przypadku płytek z marketu zazwyczaj bywa tak, że pojawiają się one w tak zwanym jednorazowym rzucie. Gdy taka płytka pęknie czy ulegnie innemu uszkodzeniu, ciężko będzie nam znaleźć na rynku podobny materiał uzupełniający, a nikt z nas nie będzie przecież kupował płytek na zapas. Płytki te zazwyczaj także oferują niższą jakość. Wykonane są także zazwyczaj z gorszej klasy surowców, co przekłada się na ich trwałość.

Jak zatem widzimy zalety oryginalnych płytek włoskich przemawiają w oczywisty sposób na ich korzyść. Przed każdym takim zakupem, warto zadać sobie pytanie: co jest dla nas ważniejsze – niska cena czy wysoka jakość? Należy jednocześnie podkreślić, że inwestycje związane z położeniem kafelek realizowane są na wiele lat i warto zapłacić więcej za gwarancję trwałości oraz doskonałego wyglądu na dłuższy czas.