ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Płytki a ogrzewanie podłogowe – jakie płytki można stosować do ogrzewanie podłogowego?

Gres i terakota – doskonały wybór na podłogę

Najlepszym wyborem będzie zakup gresu lub terakoty. Charakteryzują się one bowiem dużą odpornością na ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Prócz tego znakomicie znoszą duże obciążenia.

Bardzo istotnym jest, iż mają one przewodnictwo cieplne na najwyższym poziomie. Gdy zaś zdarzy się duża zmiana temperatury, gres i terakota nie odkształcają się.

Są wykonane z kamienia, zatem charakteryzuje je niezwykle długie utrzymywanie ciepła. Poza tym ich wybór to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i energooszczędne.

Nie tylko płytki są ważne

Pamiętajmy jednak, że gdy chcemy stąpać po przyjemnej, ciepłej podłodze, nie wystarczy nam jedynie zakup płytek. Taka posadzka bowiem złożona jest z kilku warstw. Na samym dole znajduje się wylewka cementowa, na jej powierzchni stosujemy zaś samorozlewną zaprawę wyrównującą wszelkie nierówności. Nieco wyżej znajduje się specjalny podkład samopoziomujący. Zanim pokryjemy powierzchnię glazurą, zastosujmy emulsję gruntującą. Niezwykle istotny jest także dobór odpowiedniego klejuelastyczny klej do płytek to rozwiązanie idealne. Gdy wszystkie dolne warstwy są już położone, czas na gres lub terakotę, rzecz jasna spoinowane dobrej jakości fugą.

Solidnie wykonana praca pozwoli nam cieszyć się ogrzewaniem podłogowym, które (zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym) jest rozwiązaniem nie do przecenienia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na płytki pod ogrzewanie podłogowe