ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Płytki ceramiczne zazwyczaj posiadają wykończenie w postaci fug. Jak wybrać te najbardziej optymalne

Rodzaje fug

Masy cementowe kupujemy w formie proszku, który następnie rozrabiamy z wodą. Stosujemy je w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Możemy wybrać zarówno fugi przystosowane do wypełniania wąskich szczelin, jak i tych szerszych. Dostępne są w wielu barwach. Sprawdzą się w przypadku okładzin szklanych, kamiennych i ceramicznych.

Masy cementowe elastyczne to produkt występujący w dwóch formach – od razu gotowej do użycia bądź wymagającej rozrobienia. Znakomicie sprawdzą się w takich pomieszczeniach, jak choćby łazienki czy kuchnie.

Masy epoksydowe warto wybrać wówczas, gdy mamy zamiar spoinować blaty kuchenne wyłożone płytkami. Są bardzo szczelne, przystosowane do mycia standardowymi środkami czystości.

Masy akrylowe, silikonowe lub silikonowoakrylowe sprawdzą się przy wypełnianiu szczelin dylatacyjnych, w miejscach, gdzie ściana łączy się z posadzką oraz w narożach ścian. Nie pozwalają na rozwinięcie się pleśni oraz grzyba, są także wodoszczelne.

Niekiedy musimy także wypełnić drobne rysy i szczeliny. Wówczas warto zdecydować się na zakup kitu lub masy do tego przeznaczonej.