ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Płytki w kabinie zamiast brodzika

Nowoczesny i funkcjonalny sposób na aranżację brodzika

Wygospodarowanie części podłogi w łazience dla spływu wody było kiedyś kojarzone wyłącznie z publicznymi łaźniami. Dziś tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane jako modny element aranżacyjny. Projektanci uważają to za nowoczesny i funkcjonalny sposób, pozwalający na ciekawe rozdysponowanie miejsca w łazience. Jego niewątpliwą zaletą jest intrygujący efekt wizualny. Ułożone pod armaturą płytki gresowe lub mozaika robią naprawdę duże wrażenie.

O czym należy pamiętać przed położeniem płytek w brodziku

Przed rozpoczęciem prac należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować nieckę, która powinna być pochylona o ok. 1-2 %, by woda swobodnie dostawała się do odpływu. Trzeba także zadbać o właściwą hydroizolację – w przeciwnym razie na podłożu zacznie pojawiać się grzyb. Bez zabezpieczenia może się także zdarzyć, że sąsiad z dołu zostanie przypadkowo zalany. Kolejną ważną kwestią jest wybór właściwego odpływu. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje: punktowe, liniowe, zlokalizowane w ścianie, na środku lub z boku prysznica. Trzeba także dobrać odpowiednie ścianki. Niektórzy decydują się na pozostawienie prysznica na tym samym poziomie, co reszta podłogi i zastosowanie szklanych ścianek działowych.

Warto pamiętać o tym, że ułożenie płytek pod prysznicem daje możliwość swobodnego kształtowania rozmiaru kabiny. Brodziki mają ustandaryzowane rozmiary, przez co elementy aranżacji muszą być do nich dopasowane. Zastosowanie odpowiednio przygotowanych płytek znacznie powiększy wizualnie przestrzeń.

Płytki, którymi będzie wyłożona niecka, powinny być oznaczone jako „antypoślizgowe”. Doskonałym materiałem do wykończeń są mozaiki lub płytki gresowe.