ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Płytki gresowe

Gres odporny na wodę i mróz

Gres cechuje się dużą odpornością na zamarzanie i rozmarzanie. Jest więc mrozoodporny i z powodzeniem można stosować go na zewnątrz budynków. W niewielki sposób absorbuje wodę, zatem płytki gresowe dobrze sprawdzą się w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. 

Czołowi europejscy producenci płytek mają w swej ofercie wiele różnych rodzajów gresu. Prym wiodą w tej materii hiszpańskie i włoskie firmy, które produkują płytki gresowe bardzo wysokiej jakości.

Płytka płytce nierówna

Płytki NovaBell doskonale nadają się do pomieszczeń utrzymanych w stylu śródziemnomorskim. Niektóre z nich świetnie imitują drewno. Z kolei, inna włoska marka — Imola  w swych płytkach, wykonanych z gresu porcelanowego, łączy ze sobą klasyczną estetykę z nowoczesnym stylem. Jej płytki gresowe z powodzeniem zdobią przestrzenie tradycyjne, industrialne czy utrzymane w stylu vintage. Oferowane przez markę LaFaenza produkty odzwierciedlają zaawansowane rozwiązania techniczne i minimalistyczną stylistykę.

Hiszpański producent płytek Durstone to synonim renomy i jakości. Wielkoformatowe płytki Durstone, utrzymane są w jasnej kolorystyce. Położone na podłodze będą stanowić doskonałe tło dla awangardowego wystroju salonu. Płytki Tau zachwycą każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta. Tau oferuje szeroki wybór swych wyrobów: od płytek matowych, poprzez błyszczące, rustykalne i polerowane, aż po rektyfikowane. Z kolei Todagres to płytki w różnych odcieniach cementu i betonu.

Trzeba przyznać, iż od pewnego czasu wszelkiego rodzaju płytki są bardzo modne w aranżacji wnętrz. Pokrywają już nie tylko ściany i podłogi łazienek, toalet czy kuchni. Coraz częściej znajdują swe zastosowanie w salonach, na schodach, w przedpokojach oraz na zewnątrz budynków.