Płytki gresowe

Gres odporny na wodę i mróz

Gres cechuje się dużą odpornością na zamarzanie i rozmarzanie. Jest więc mrozoodporny i z powodzeniem można stosować go na zewnątrz budynków. W niewielki sposób absorbuje wodę, zatem płytki gresowe dobrze sprawdzą się w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. 

Czołowi europejscy producenci płytek mają w swej ofercie wiele różnych rodzajów gresu. Prym wiodą w tej materii hiszpańskie i włoskie firmy, które produkują płytki gresowe bardzo wysokiej jakości.

Płytki NovaBell Artwood AWD 33RT Malt 30x120 cm

Płytki NovaBell Artwood AWD 33RT Malt 30x120 cm

Płytka płytce nierówna

Płytki NovaBell doskonale nadają się do pomieszczeń utrzymanych w stylu śródziemnomorskim. Niektóre z nich świetnie imitują drewno. Z kolei, inna włoska marka — Imola  w swych płytkach, wykonanych z gresu porcelanowego, łączy ze sobą klasyczną estetykę z nowoczesnym stylem. Jej płytki gresowe z powodzeniem zdobią przestrzenie tradycyjne, industrialne czy utrzymane w stylu vintage. Oferowane przez markę LaFaenza produkty odzwierciedlają zaawansowane rozwiązania techniczne i minimalistyczną stylistykę.

Hiszpański producent płytek Durstone to synonim renomy i jakości. Wielkoformatowe płytki Durstone, utrzymane są w jasnej kolorystyce. Położone na podłodze będą stanowić doskonałe tło dla awangardowego wystroju salonu. Płytki Tau zachwycą każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta. Tau oferuje szeroki wybór swych wyrobów: od płytek matowych, poprzez błyszczące, rustykalne i polerowane, aż po rektyfikowane. Z kolei Todagres to płytki w różnych odcieniach cementu i betonu.

Płytki Durstone Villa Ibiza Earth 31x98 cm

Płytki Durstone Villa Ibiza Earth 31x98 cm

Trzeba przyznać, iż od pewnego czasu wszelkiego rodzaju płytki są bardzo modne w aranżacji wnętrz. Pokrywają już nie tylko ściany i podłogi łazienek, toalet czy kuchni. Coraz częściej znajdują swe zastosowanie w salonach, na schodach, w przedpokojach oraz na zewnątrz budynków.