ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Płytki wielkoformatowe

Nowa moda - płytki XXL

Płytki wielkoformatowe najczęściej wykonuje się z gresu. Gres to rodzaj szlachetnej ceramiki. Jest ona prasowana i wypalana w bardzo wysokiej temperaturze.

Płytki o rozmiarach 60x60, 80x80 czy 80x120 wyglądają bardzo estetycznie. Na podłogach układa się zwykle te większe, np. o wymiarach 80x120.

Ich powierzchnia może mieć różną fakturę. Płytki wielkoformatowe imitują np.: beton, kamień czy tkaninę itd. Od naszej fantazji zależy, czy wybierzemy gładką czy matową powierzchnię, a może polerowaną lub glazurowaną. Wzór na płytce może być wklęsły lub wypukły. Istnieją też płytki wielkoformatowe bezfugowe, które bardzo ściśle do siebie przylegają.

Płytki wielkoformatowe ma w swej ofercie wielu producentów ściennych i podłogowych płytek ceramicznych, a wśród nich polska marka Paradyż czy włoska Provenza.

Płytki w rozmiarze XXL są trwałe, łatwe w eksploatacji i utrzymaniu czystości. Płytki wielkoformatowe optycznie powiększają wnętrze, dlatego warto je zastosować nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Duży rozmiar płytek sprawia, że fugi są praktycznie niewidoczne, co ma ogromny wpływ na estetykę, ponieważ uzyskujemy jednolitą oraz gładką powierzchnię, na której prawie wcale nie ma spoin. To idealne rozwiązanie w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność. Mogą zdobić ściany, podłogi, blaty kuchenne i elewacje.

Duża płytka = trudny montaż

W przypadku płytek wielkoformatowych największym wyzwaniem jest ich montaż. Wymagają one większej dokładności i staranności niż płytki o mniejszych wymiarach. Dodatkowo duże znaczenie ma też odpowiednie przygotowanie podłoża pod ich instalację.

Jednak wysiłek się opłaca. Płytki w rozmiarze XXL, dając efekt eleganckiej, jednolitej przestrzeni, świetnie ozdobią salon. Niezwykle nowocześnie wygląda wykonana z płytek wielkoformatowych podłoga takiego pomieszczenia. Produkty te znakomicie pasują do wnętrz minimalistycznych.

Płytki XXL sprawdzą się doskonale w przestronnych i nowoczesnych pomieszczeniach. Płytki naśladujące beton pasują do surowych wnętrz loftowych i industrialnych. Dobrze wyglądają tam też pytki imitujące kamień. Dodatkowo charakteryzują się one większą odpornością na zabrudzenia czy działanie środków chemicznych niż posadzka z kamienia naturalnego.