-
X
Telefon
infolinia +48 601 660 717

Odpływy liniowe

Umieszczenie w łazience kabiny prysznicowej jest bardzo wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem. W czasach, kiedy ciągle się nam śpieszy, prysznic to najwygodniejszy i najszybszy sposób na odświeżenie się.

full

Co to jest odpływ liniowy

Jeśli dysponujemy dużą łazienką, możemy ulokować w niej i kabinę, i wannę. Na rynku dostępne są różnego rodzaju brodziki do kabin prysznicowych: stalowe, ceramiczne itp. Jednak coraz popularniejsze wśród klientów polskich sklepów budowlanych stają się odpływy liniowe.

Odwodnienie liniowe wygląda bardzo estetycznie. Jest też bardzo funkcjonalne, ponieważ w przypadku montażu takiej konstrukcji nie ograniczają nas wymiary — możemy dowolnie zaplanować wielkość prysznica. Poza tym odpływ liniowy jest bardzo wygodny jeśli chodzi o utrzymanie czystości kabiny.

Jak wygląda w praktyce taki odpływ? Otóż konstrukcja brodzika umiejscowiona jest w podłodze stanowiska prysznicowego. Całość zostaje pokryta płytkami. Odpowiedni spadek powierzchni powoduje odprowadzanie wody do odpływu liniowego. On sam może mieć też formę punktową. Zlokalizowany jest najczęściej przy ścianie. Jednak umiejscawia się go też z boku lub na środku brodzika.

 

Dowolne rodzaje wykończenia

Kamień, mozaika, płytki ceramiczne? Dzięki odpływom liniowym klient może dowolnie zaprojektować swój brodzik. To rozwiązanie sprawia, iż każdy ma możliwość zaaranżowania łazienki na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Przy montażu odpływu liniowego w łazience trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej izolacji przed wilgocią. Woda pod żadnym pozorem nie może wnikać w powierzchnię tuż pod płytkami!

Dodatkowo zastosowanie odpływu liniowego optycznie powiększa łazienkę: powoduje, iż wygląda ona na przestronniejszą. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w małych łazienkach, ulokowanych w blokach czy w kamienicach. Odpływ liniowy bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu z przeszklonymi, prostymi kabinami prysznicowymi.

Odpływy liniowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie do łazienki. Ze względu na swą funkcjonalność i estetykę będą prawdopodobnie z czasem wypierać tradycyjne brodziki.

Facebook