Mozaiki i dekoracje

Wyświetlono: 91 – 120 z 319 wyników

Mozaiki - sklep Eurolazienki

Mozaiki z wielu względów są szczególną ozdobą ścian domów. Zarówno te prostsze i bardziej oszczędne w wyrazie, jak i te z bardzo skomplikowanymi wzorami ? często są najlepiej zapamiętywanym przez gości elementem wystroju wnętrza. Posiadamy mozaiki klasycznie eleganckie, jak również mozaiki, które silnie poruszają wyobraźnię bogatą kolorystyką i złożonymi liniami. Szklane silnie odbijają światło, pokój jest wtedy dodatkowo oświetlony. Oferujemy kamienne mozaiki kojarzące się ze skałą lub cegłą, metalowe, ceramiczne, a nawet wykonane z drewna. Polecamy przy tej okazji sprawdzić ofertę listw dekoracyjnych jako uzupełnienia ścian udekorowanych mozaiką.

Mozaiki Dunin - asymetryczne, kolorowe, designerskie

Jednym z najlepiej rozpoznawalnych produktów firmy są mozaiki dunin, które podbijają nie tylko polski, ale również europejski rynek dekoracyjny. Dzięki swojemu ciekawemu i abstrakcyjnemu wzornictwu mozaiki dunin nadają głębi i charakteru każdemu wnętrzu, w którym zostają zastosowane. Unikalne oraz śmiałe wzornictwo, bogata kolorystyka to elementy, które charakteryzują każdą nową kolekcję - mozaiki dunin. Szeroka gama produktów w kolekcji pozwala na wykorzystanie dunin mozaiki zarówno przy stonowanych, jak i odważnych aranżacjach. Dzięki temu mozaika Dunin oferuje możliwość realizacji pomysłów aranżacyjnych, które ograniczyć może tylko ludzki umysł.

Najczęstsze zastosowanie - Dunin Mozaiki

Asymetryczne kształty sprawiają, że kuchnia bądź łazienka wyłożona mozaiką Dunin nabiera niebagatelnego charakteru. To właśnie do tych dwóch pomieszczeń najczęściej wykorzystywane są mozaiki dunin. Jednak warto mieć na uwadze, że szeroki wybór produktów w kategorii mozaiki od producenta dunin, umożliwia zaprojektowanie również innych pomieszczeń, które można dekorować produktami tego polskiego producenta. 

Dodatkowe atuty mozaiki dunin są takie, iż charakteryzuje się ona dużą trwałością i łatwością utrzymania czystości. Dunin swoje kolekcje dedykuje miłośnikom oryginalnych rozwiązań, którzy cenią elegancję i piękno aranżacji.

Mozaiki - wybierz elegancję i nowoczesność

Kiedy zastanawiamy się jak wykończyć ściany w swoim domu, często stawiamy na tradycjonalizm, zapominając o ciekawych i nowoczesnych sposobach wykończenia wnętrz. Jednym z ciekawszych rozwiązań są mozaiki, dzięki którym każde wnętrze zyskuje zupełnie nowy klimat. Możemy wybrać płytki mozaika proste, albo postawić na bardziej wyraziste i złożone wzory, dzięki którym wnętrze zyska zdecydowany styl i bogatą kolorystykę ścian. Zaproszeni goście z pewnością nie będą mogli oderwać wzroku od ściany, która pokryta jest właśnie przez najlepszej jakości mozaiki, a co za tym idzie będą wychwalać zaaranżowany przez nas wystrój wnętrz. W ofercie można znaleźć mozaiki szklane, wykonane z kamienia bądź tradycyjne ceramiczne płytki mozaika, które należą do najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych we wnętrzach. Możemy postawić na ułożenie mozaiki na całej ścianie w salonie czy jadalni bądź wybrać tylko jej fragment, na którym znajdzie się ciekawa kompozycja ułożona z płytek w formie kolorowej i gustownej mozaiki.

Mozaiki - na czym polega ich wyjątkowość?

Bez względu na to, czy mówimy o płytkach podłogowych, czy też ściennych, coraz więcej uwagi poświęcamy parametrom technicznym, które są dla nich charakterystyczne. Ich znaczenie jest ogromne, nie można jednak zapominać o tym, że wcale nie mniej istotny jest wygląd płytek. Jeśli szukamy rozwiązań, które będą skutecznie łączyć solidność z pięknem, z pewnością zafascynują nas mozaiki.

Mozaiki i ich charakterystyka

Mozaika może pojawiać się na podłogach, panuje jednak przekonanie, że jest przede wszystkim niebanalną ozdobą ścian. Dziś jest dostępna w imponującym wyborze. Kupujący mogą więc stawiać zarówno na stosunkowo proste i oszczędne w wyrazie rozwiązania, jak i na mozaiki, które zwracają na siebie uwagę ze względu na bardziej skomplikowane wzory. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku mozaiki zapadają w pamięć.

Mozaiki wprowadza się do pomieszczeń z różnych powodów. Często są alternatywą dla tapet i umieszczanych na ścianach grafik. Dominuje jednak przekonanie, że mozaika jest w stanie ożywić pomieszczenie i uczynić je mniej sterylnym. To właśnie dlatego ten rodzaj płytek często jest widywany w kuchniach i łazienkach, a więc w tych przestrzeniach, w których funkcja ozdobna nigdy nie jest priorytetem.

Mozaiki - płytki ozdobne

Jak już wspomniano, wśród licznych zalet mozaik, to ich różnorodność jest tą cechą, która wysuwa się na pierwszy plan. Najbardziej klasyczne są mozaiki wykonane z płytek ceramicznych, w sprzedaży nie brakuje jednak również modeli kamiennych oraz tych, które wykonano z drewna. W wielu rozwiązaniach pojawiają się także elementy metalowe i szklane.

Tu dochodzimy do kolejnej zalety, jaką posiadają mozaiki. To jeden z niewielu elementów ozdobnych, który może być wprowadzany zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i wszędzie tam, gdzie ciągle królują klasyczne rozwiązania. Wiele płytek ozdobnych jest na stałe łączonych z tylko jedną opcją aranżacyjną, tymczasem w tym wypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia użytkowników. Trudności nie generuje zresztą również sam sposób montowania mozaiki, co także jest jej atutem.

Szukasz wyjątkowej ozdoby na ścianę? Wybierz mozaikę z płytek

Jeżeli nie interesuje cię jednokolorowa ściana pomalowana zwykłą farbą, koniecznie wybierz mozaikę, która pod każdym względem stanowi doskonałą i innowacyjną ozdobę na ścianę. Możesz postawić na wzór prosty, jednokolorowy, dzięki któremu tylko zaznaczysz przestrzeń, a możesz wybrać wzór wyjątkowo innowacyjny, nieco skomplikowany, który we wnętrzu wprowadzi zupełnie inny styl.

Wybierając mozaiki stawiamy przede wszystkim na klasycyzm i elegancję we wnętrzu, można je stosować we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych bądź klasycznych, w każdym z nich mozaika znajdzie swoje zastosowanie. Możemy na rynku spotkać mozaiki szklane, kamienne a także mozaiki metalowe czy ceramiczne, dlatego w tak ogromnym asortymencie każdy klient znajdzie właściwy produkt dla siebie. Dla miłośników naturalizmu mamy mozaiki drewniane, które dodatkowo wprowadzą wyjątkowy urok do aranżowanego wnętrza.

Mozaika jako doskonała ozdoba ściany

Jeżeli poszukujemy wyjątkowego i niepowtarzalnego produktu do dekoracji ścian, powinniśmy wybrać mozaiki Dunin. Są one znane nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, a ich kompozycje pozwalają na udekorowanie każdej ściany w dowolnej aranżacji. Nie zależnie od tego czy stawiasz na naturalizm i stonowanie we wnętrzach, czy bardziej interesuje cię odważna i szalona kompozycja mozaikowa, wybierając mozaiki Dunin znajdziesz odpowiednią aranżację do swojego domu.

Gdzie stosowane są mozaiki Dunin?

Do najczęściej wybieranych pomieszczeń, w których Mozaika Dunin odnajduje swoje zastosowanie są łazienki i kuchnie. To tutaj najczęściej decydujemy się na płytki, a jeżeli mamy zamiar stworzyć wyjątkowy charakter tego wnętrza, wybór mozaiki z płytek będzie doskonałym pomysłem. Zastosowanie mozaiki we wnętrzach to elegancja i nowoczesność, to postawienie na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które nie tylko będą pięknie wyglądać, ale także przetrwają na ścianach wiele lat.

Oczywiście nie tylko w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia można stosować mozaiki, nadają się one także do tworzenia ciekawych aranżacji w salonach, w korytarzach, a nawet w sypialniach. A jeżeli postawimy na wysokiej wytrzymałości mozaiki ceramiczne, możemy je z powodzeniem stosować jako dekorację także na zewnątrz. Każdy zwolennik oryginalnych rozwiązań w postaci płytek ceramicznych o nieregularnym kształcę i wielkości, powinien wybrać do wnętrza swojego domu kolorowe i innowacyjne mozaiki.

Mozaika na podłodze

Mimo, że większość osób twierdzi, że mozaika z płytek najładniej prezentuje się na ścianie, niektórzy decydują się także na mozaiki na podłogach. Ma to miejsce szczególnie w salonach, gdzie chcemy jeszcze bardziej podkreślić charakter wnętrza i pokazać niepowtarzalny styl. Kolorowa mozaika na podłodze może być doskonałą alternatywą dla dywanu, a dzięki ogrzewaniu podłogowym, będzie równie ciepła i przyjemna dla stóp.

Nie zależnie od tego czy wybieramy mozaikę na ściany do łazienki, czy decydujemy się na ułożenie gresowej mozaiki w salonie na podłodze, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na parametry techniczne płytek. Im lepsze wykonanie mozaiki, tym większa jej trwałość na kładzionej powierzchni.

Płytki ozdobne - poznaj sekrety

Szukając płytek podłogowych i ściennych zwykle koncentrujemy się na charakteryzujących je parametrach technicznych. Trudno nie zgodzić się z tym, że są one ważne, trudno jednak również zaprzeczyć temu, że nie są one wcale jedynym, na co powinniśmy zwracać uwagę. Wcale nie mniej ważne jest to, jak się one prezentują, nic więc dziwnego, że coraz większe zainteresowanie budzą płytki ozdobne i ich atuty.

Płytki tego rodzaju, nazywane również mozaikami, nie są propozycją nową. Przez lata kojarzyliśmy je jednak przede wszystkim z łazienkami i mieliśmy świadomość tego, że choć prezentują się doskonale, sama ich pielęgnacja nie musi być prostym zadaniem. I dziś liczymy się z tym, że nie wszystkie sprawdzą się na każdej powierzchni. Od pewnego czasu możemy mieć jednak pewność, że piękny wygląd i solidne parametry techniczne płytek idą ze sobą w parze. Nowe propozycje sprawiają zresztą, że zwiększa się liczba pomieszczeń, w których możemy umieścić płytki ozdobne. Dziś nie jest więc już zaskoczeniem to, że sprawdzają się także w salonie i sypialni.