Płytki drewnopodobne

Wyświetlono: 31 – 47 z 47 wyników

Płytki drewnopodobne czy drewno?

Drewno, które jest materiałem naturalnym, cechuje ciepły i przytulny charakter. Stąd też drewniane podłogi tworzą w pomieszczeniach bardzo klimatyczny i wyjątkowy styl, co sprawia, że dom jest postrzegany, jako niezwykle przytulne miejsce. Jednak naturalnie drewniane elementy wymagają wielu nakładów. Nie tylko finansowych - z uwagi na koszty zakupu, montażu, a także środków czystości, ale również czasowych - utrzymywanie ich w znakomitej formie zajmuje sporo energii. Dlatego też coraz chętniej sięgamy po płytki drewnopodobne, które doskonale imitują deski, a przy tym są rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Najpopularniejszym rodzajem płytek drewnopodobnych są płytki gresowe. Doskonałe odwzorowanie zalet drewna, a przy tym łatwość w utrzymaniu czystości sprawiają, że gres drewnopodobny na podłodze to jeden z najlepszych wyborów.

Wybór płytek podłogowych drewnopodobnych - czym się kierować?

Jeśli twoja decyzja o wyborze gresu drewnopodobnego już zapadła, to warto przyjrzeć się parametrom, jakie powinny określać dane płytki drewnopodobne, gdyż mogą one być różne. Przy wyborze kieruj się ścieralnością płytek, która powinna być tym wyższa, im większe ryzyko, że obuwie, czy naniesiony piasek, mogą uszkodzić powierzchnię kafelek. Klasa ścieralności przy płytkach w przedpokoju, lub płytkach tarasowych drewnopodobnych, powinna być wyższa, niż 3. Dodatkowo istotna jest również antypoślizgowość, oznaczana symbolem R, a wskazująca rodzaj faktury w odniesieniu do materiału, jakim są określone płytki podłogowe. R10 to idealny wybór do pomieszczeń, w których szanse na przypadkowe poślizgnięcie wzrastają - do kuchni i łazienki. Dodatkowo konieczny będzie wybór pomiędzy gresem drewnopodobnym matowym, a szkliwionym, choć to - podobnie jak barwa i odcień - pozostają kwestią wybranego stylu podłogi, który będzie się wpisywał w całościową aranżację mieszkania. Niemniej, szkliwiony jest nieco łatwiejszy w utrzymaniu czystości, co ma szczególne znaczenie, wybierając płytki do łazienki i kuchni.

Jak montować kafelki drewnopodobne

Po wyborze odpowiednich płytek drewnopodobnych, a także przygotowaniu podłogi, warto sprawdzić, jak gresowe kafelki będą ze sobą współgrać. Dlatego najpierw dobrze jest ułożyć wszystko bez środków montażowych. To pozwoli nie tylko sprawdzić, czy poszczególne płytki drewnopodobne do siebie pasują, ale również ułatwi stworzenie doskonałej imitacji podłogi drewnianej poprzez przesunięcie płytek w kolejnych rzędach. Kolejnym krokiem z płytkami podłogowymi drewnopodobnymi, jest rozpoczęcie montażu z zaprawą klejową. Nie można zapominać o krzyżykach montażowych, które powinny pozostawić przynajmniej 2 mm przestrzeni na fugę. Najwygodniej jest zacząć od tych kafelek, które - zgodnie z wcześniejszym planem - są w całości. Na docinanie przyjdzie czas na samym końcu. Kiedy już zaprawa zastygnie należy płytki drewnopodobne oczyścić wilgotną ściereczką na całej powierzchni oraz należy usunąć krzyżyki. Płytki drewnopodobne najlepiej spoinować fugą epoksydową lub cementową, bo lepiej radzą sobie z zabrudzeniami. Po związaniu trwającym około pół godziny, fugi warto delikatnie przemyć gąbką. Gruntowne wyczyszczenie dobrze przeprowadzić dopiero po upływie kilkunastu godzin.

Płytki drewnopodobne do łazienki, kuchni i do salonu

Płytki drewnopodobne mają jeszcze jedną przewagę nad drewnem, o której wcześniej nie wspomnieliśmy. Przez to, że są wypalane w 1200 stopniach, świetnie radzą sobie z wilgocią i są odporne na działanie środków chemicznych. Dlatego też inaczej niż naturalne drewno, płytki drewnopodobne do łazienki to doskonały wybór. W tym pomieszczeniu podobnie jak w przypadku, gdy wybieramy płytki do kuchni, warto sięgać po gres drewnopodobny szkliwiony, bo utrzymywanie go w czystości jest prostsze i wymaga nieco mniej nakładów pracy, niż w przypadku gresu matowego. Ten ostatni to świetny wybór na płytki drewnopodobne do salonu, sypialni, a także pozostałych pomieszczeń.

Płytki drewnopodobne na taras

Oczywiście, kafle drewnopodobne, to znakomite płytki na zewnątrz. Wystarczy wybrać te, które są mrozoodporne i można się cieszyć niezwykle trwałą, a przy tym doskonale prezentującą się powierzchnią tarasu, czy też balkonu. Płytki drewnopodobne na taras, mogą się doskonale wkomponowywać w płytki gresowe zamontowane wewnątrz mieszkania lub domu. Tym samym taras i balkon mogą stać się doskonałym przedłużeniem naszej przestrzeni.

Drewno na ścianach a płytki?

Płytki drewnopodobne na ścianę można z powodzeniem układać praktycznie w każdym pomieszczeniu ? czy to w postaci dekoracji całych ścian, czy tylko tworzenia motywów drewnianych. Dzięki temu można stworzyć doskonałą kompozycję, w której ściany będą zawierać elementy w tym samym, lub pasującym odcieniu, co podłoga. W nowoczesnych wnętrzach drewno może być uzupełnieniem aranżacji, które sprawi, że całość będzie niezwykle przytulna. Płytki drewnopodobne do salonu świetnie prezentują się na wolnej powierzchni ściany.

Wiele kolorów i odcieni - szeroki wybór płytek drewnopodobnych

W naszym sklepie znajdziesz płytki drewnopodobne, które doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach twojego domu, a także na zewnątrz. Ich parametry sprawiają, że płytki przez długie lata będą cieszyć twoje oczy, prezentując się jeszcze lepiej od drewnianej podłogi. Wśród dostępnych, znajdziesz kafle drewnopodobne, które imitują różne gatunki drewna - buk, dąb sosnę. Dodatkowo, możesz wybierać pomiędzy wieloma dostępnymi odcieniami, stąd płytki drewnopodobne podłogowe bez trudu dopasujesz do swojej własnej aranżacji i nie musisz niczego od nich uzależniać. Dostępne są również różne rozmiary kafelek drewnopodobnych, by sprostać wszelkim oczekiwaniom. 

Płytki drewnopodobne do łazienki, kuchni i na taras

Szukając płytek podłogowych do kuchni, łazienki czy na taras mamy świadomość tego, że nie powinny być one rozwiązaniami przypadkowymi. Kuchnia, łazienka i taras to pomieszczenia, do których należy wybrać rozwiązanie odporne na wilgoć i uszkodzenia.

Poznaj zalety płytek drewnopodobnych

Osoby szukające pomysłu na ciekawą podłogę z atutem ponadczasowości, niemal zawsze w pierwszej kolejności myślą o podłodze drewnianej. Bardzo często mamy jednak do czynienia z sytuacją, w której pomysł ten jest niemal natychmiast porzucany. Drewno ma wiele zalet, nie jest jednak wolne od wad, a jego utrzymanie w idealnym stanie może być sporym wyzwaniem nawet dla tych osób, które cenią sobie wcielanie w życie odważnych projektów.

Czy jednak niedostatki drewna sprawiają, że należy porzucić marzenia o podłodze wykonanej z tego materiału? Oczywiście, że nie. Tam, gdzie naturalne drewno nie sprawdza się najlepiej, z pomocą przychodzą nam gresowe kafelki drewnopodobne. Te posiadają każdą zaletę tego pięknego materiału, a jednocześnie są wolne od jego wad. Płytki drewnopodobne można utrzymywać w czystości nie wkładając w te zadanie większego wysiłku. Nie trzeba też obawiać się o to, że ich stan pogorszy się na skutek nieumiejętnie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Także ich układanie jest znacznie mniej skomplikowane niż układanie klasycznej podłogi drewnianej.

Jeśli zatem zależy nam na rozwiązaniu, które z pewnością nas nie rozczaruje, w pierwszej kolejności powinny być to płytki drewnopochodne. Gresowe płytki imitujące drewno są stylowym rozwiązaniem kojarzącym się z luksusem, elegancją i profesjonalizmem. Są w stanie wpłynąć pozytywnie na sposób postrzegania każdego pomieszczenia, mogą się przy tym spodobać nie tylko miłośnikom klasyki, ale i osobom, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Ich atutem jest również to, że są odporne na uszkodzenia, mogą wytrzymać duży nacisk i nie ścierają się, można więc liczyć na nie przez lata.