ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Arcana

Arcana

Lastryko w nowym wydaniu - płytki Arcana

Bez względu na to, czy poszukujemy płytek podłogowych, czy też ściennych, coraz częściej zwracamy uwagę na coś więcej niż tylko na ich wysokie parametry techniczne. Zależy nam również na tym, aby płytki się nam podobały i aby słowa uznania pod ich adresem były wypowiadane przez lata. Znalezienie płytek spełniających nasze oczekiwania nie jest proste, nie jest jednak również niemożliwe. Odkąd na polskim rynku pojawiły się płytki pochodzące z Hiszpanii, możemy liczyć także na płytki Arcana, a te idealnie odpowiadają przedstawionemu opisowi.

Jedną z inspiracji dla nich jest weneckie lastryko zachwycające właśnie swoją różnorodnością. To ono pobudziło do działania projektantów, teraz zaś rozbudza wyobraźnię kupujących. Płytki Arcana zwracają na siebie uwagę nie tylko dlatego, że ich wygląd zasługuje na miano niebanalnego. Nie bez znaczenia jest również to, że są one dość duże, a to sprawia, że ich układanie nie należy do czynności skomplikowanych i często nie wymaga współpracy z ekipą remontową.

Sekret sukcesu płytek Arcana

Arcana to firma, która narodziła się pod koniec dwudziestego wieku. Pierwsze płytki opatrzone jej znakiem firmowym zostały zaoferowane kupującym w roku 1997, szybko okazało się przy tym, że mogą sięone podobać zarówno zwolennikom nowoczesnych rozwiązań, jak i tym osobom, które cenią sobie urok klasyki. Dziś są one popularne nie tylko na rynku hiszpańskim, ale również międzynarodowym. Płytki Arcana mają wielu zwolenników również wśród Polaków, nasi rodacy nie wyobrażają sobie już przy tym sytuacji, w której mieliby stracić możliwość ich kupowania.

Dlaczego warto?

Filozofia firmy Arcana nie zmienia się pomimo tego, że dziś jest już bardzo doświadczonym podmiotem. Jej pracownicy nadal starają się tak samo, jak pierwszego dnia, aby design szedł w parze z wysoką jakością kafelków. I tak, jak w początkach działalności, również dziś nie sposób nie zgodzić się z tym, że cel ten jest realizowany bez poważniejszych trudności. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania kadry pracowniczej, warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie tylko ona ma ogromne znaczenie. O dzisiejszym sukcesie z pewnością nie byłoby mowy, gdyby nie dostęp do innowacyjnych technik produkcji znajdujących zastosowanie w firmowych fabrykach. Obniżenie kosztów produkcji ma ogromne znaczenie, nie mniej ważne jest jednak to, aby nigdy nie odbywało się to kosztem klientów zainteresowanych płytkami.

Jak wykorzystywać płytki Arcana

W ofercie firmy Arcana znajdują się dziś zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe. Co przy tym warte podkreślenia, w przypadku większości kolekcji mamy do czynienia z rozwiązaniami, które są mrozoodporne, a co za tym idzie, bez obaw można umieścić je także na tarasie. Płytki Arcana są znane z tego, że charakteryzuje je duża staranność wykonania. Ich wytrzymałość daje o sobie znać już podczas montażu, można więc zdecydować się na niego bez szukania wsparcia z zewnątrz. To także doskonały przykład płytek, które nie tracą charakterystycznych dla siebie właściwości nawet pomimo kolejnych lat intensywnego użytkowania.

Lastryko wraca do łask - zalety płytek Arcana

Płytki Arcana Straciatella to jedna z najpopularniejszych kolekcji tego hiszpańskiego producenta. Jest wysoko ceniona na rynku międzynarodowym, nic więc dziwnego, że polskim odbiorcom także przypada do gustu. Jakie są jej największe zalety i w jakim otoczeniu sprawdzi się w pierwszej kolejności?

Lastryko wraca do łask - Arcana Stracciatela Grafito i R Naca

Bez względu na to, czy przyglądamy się płytkom Arcana Stracciatela Grafito, czy też serii R Nacar mamy do czynienia z rozwiązaniami nawiązującymi do lastryko. I choć od dziesięcioleci materiał ten jest kojarzony jedynie przez nielicznych, Arcana podejmuje wysiłki, których celem jest przywrócenie zainteresowania nim. Lastryko święciło triumfy w dawnych wiekach zwłaszcza we włoskich państwach-miastach, choć materiał ten nie jest obcy także Polakom, bo często odwoływano się do niego zarówno na chodnikach, jak i na klatkach schodowych. Lastryko w dawnym wydaniu można było jednak uznać za materiał pozbawiony wyrazu, podczas gdy jego dzisiejszy odpowiednik z pewnością nie zasługuje na takie miano. Tym, co odróżnia lastryko zaproponowane przez firmę Arcana od tego, z jakim mogliśmy spotkać się w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, jest przede wszystkim jego kolorystyka. Hiszpański producent przywracając lastryko do czasów świetności odszedł od monotonii kolorystycznej. Serie takie, jak choćby Arcana Stracciatella R Nacar zachwycają właśnie dlatego, że są wyjątkowo wyraziste.

Jak wykorzystać serię Stracciatella?

Arcana to firma, która stawia przede wszystkim na to, co uniwersalne, nic więc dziwnego, że jej flagowa kolekcja również może być wykorzystywana na wiele sposobów. Płytki można umieszczać tak w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, na balkonie oraz na tarasie. Znakomite parametry techniczne kafelków przyczyniają się do tego, że lastryko nie musi wcale znajdować się jedynie w mieszkaniach. Można wprowadzać je także do hoteli i restauracji, bo nawet intensywnie użytkowane nie nosi śladów zarysowań. Jego zaletą jest także to, że utrzymanie go w czystości nie jest wcale skomplikowanym procesem.