Kategoria w przebudowie

Przepraszamy, kategoria w przebudowie.

Dunin Ultralight Tiles - płytki wyjątkowo lekkie

Nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji płytek pozwalają na tworzenie coraz to nowych rozwiązań, które cechują się niespotykanymi dotąd właściwościami. Właśnie takie są płytki Dunin Ultralight Tiles. Nazwa serii bezpośrednio wskazuje na ich cechę - są one wyjątkowo lekkie. Choć wyglądają, jak zwykłe płytki kamienne, to ważą do czterech razy mniej od standardowych rozwiązań. Wszystko dzięki temu, że są one połączeniem dwóch warstw. Pierwsza - wierzchnia warstwa płytek Dunin Ultralight Tiles to 3 milimetry naturalnego kamienia. Zależnie od konkretnego modelu płytek, może to być marmur, trawertyn lub onyks. Druga warstwa, która stanowi rdzeń płytki, jest wykonana z gresu, aluminium, bądź szkła akrylowego, czyli pleksiglasu.


Płytki Dunin Ultralight Tiles mają bardzo szerokie zastosowanie


Dzięki trzem różnym materiałom, które mogą stanowić rdzeń płytek Ultralight Tiles, możliwe jest wykorzystywanie ich przy niezliczonych projektach. Oczywiście, sprawdzą się świetnie wewnątrz domu, jako płytki do salonu, płytki do kuchni, czy też płytki do łazienki, jeśli tylko wybrać rdzeń wykonany z gresu. Jednak wraz z sięgnięciem po aluminium wzrasta zakres możliwego wykorzystania Ultralight Tiles. Na aluminiowej podstawie mogą zostać wykorzystane również jako płytki na zewnątrz budynków, również w wysokim budownictwie. Za to szkło akrylowe sprawia, że Ultralight Tiles będą się prezentować doskonale w miejscach podświetlanych - np. na barach, czy kuchennych wyspach.

Ponadczasowy kamień w nowoczesnej formie


Kamień w aranżacjach wnętrz jest obecny niemal od zawsze. Pozwala na stworzenie bardzo eleganckich i klimatycznych wnętrz. Umożliwia przepiękne wykończenie nie tylko wnętrz budynków, ale również ich zewnętrznych elementów. Znakomicie prezentuje się w stylach klasycznych, jednak nie sposób obejść się bez niego w przestrzeniach industrialnych. Jego właściwości dekoracyjne sprawiają, że danej przestrzeni tak naprawdę nie trzeba nic więcej. Dlatego też jego obecność w budownictwie jest nieodzowna. Jednak często kamienne elementy są trudne w montażu. Na szczęście nie w przypadku płytek Ultralight Tiles. Można je przycinać w warunkach domowych, a przez to bez problemu dopasowywać do własnych potrzeb. Są one wyjątkowym połączeniem innowacyjnych rozwiązań z klasycznym pięknem kamienia. Jeśli poszukujesz wyjątkowych płytek, to sprawdź także inne propozycje tego producenta, np.:

- Dunin 3D Mazu
- Dunin Carat
- Dunin Arabesco (Arabeski)
- Dunin Lunar
- Dunin Vitrum
- Dunin Metallic
- Dunin Zen