Kategoria w przebudowie

Przepraszamy, kategoria w przebudowie.

Dunin Zen to płytki i mozaiki dla tych, którzy lubią się wyciszyć

Płytki dekoracyjne mogą z powodzeniem zastąpić elementy wystroju pomieszczeń. Wiemy o tym doskonale, dlatego też znajdziesz u nas - między innymi - płytki i mozaiki serii Zen polskiej marki Dunin. Wykorzystując je w wykończeniu wnętrza, możesz zaoszczędzić sporo miejsca na dodatkowych dekoracjach. Dzięki temu zyskasz przestrzeń, którą możesz wykorzystywać w dowolny sposób. Płytki Dunin Zen nie są jednak zwykłymi dekoracjami. W końcu ich nazwa nie jest przypadkowa. “Zen” oznacza zarówno nurt w buddyzmie, jaki i jest określeniem na “spokojny umysł”, czyli stan, w którym można się wyciszyć, bez setek myśli towarzyszących nam w każdej chwili. Obecność płytek i mozaik Dunin Zen w pomieszczeniu może pomóc właśnie w osiągnięciu stanu zen. To szczególnie ważne dzisiaj, kiedy często poszukujemy miejsca, w którym możemy złapać oddech i oderwać się od codzienności. Idealnie, gdy tym miejscem jest nasz dom.

Właściwości płytek i mozaik z serii Dunin Zen

Na całość serii składają się kamienne mozaiki o bardzo stonowanych barwach. Kamień doskonale odnajduje się zarówno we wnętrzach surowych, jak i tych, w których ważne jest to, by było przytulnie. Właśnie ta uniwersalność sprawia, że kamień, wprowadzający naturalne elementy do przestrzeni, jest rozwiązaniem zawsze modnym. Podobnie jest też z płytkami Dunin Zen. Wykonane z tych samych kamieni, co mozaiki, czyli marmuru, trawertynu, kwarcytu, onyxu, łupka lub otoczaka, stanowią przepiękną ozdobę wnętrza. Co bardzo istotne, kafelki Dunin Zen są wyjątkowo lekkie. Dzięki temu można je przycinać w warunkach domowych, a także - bez trudu - samodzielnie montować. Ich charakter podkreśla harmonię każdego wnętrza, a wzory i kolory niemal identyczne z tymi, które można spotkać w lasach, czy też parkach. Wpływ na taki odbiór ma odpowiednie dobranie wzorów, a także kolorów przez firmę Dunin.

Zastosowanie produktów z serii Dunin Zen

Mozaiki i kafelki Dunin Zen doskonale prezentują się w towarzystwie innych materiałów. Dlatego też warto wykorzystywać je, jako elementy wykończenia wnętrz. Doskonale sprawdzą się jako płytki do łazienki przy obudowie wanny, lub jako kafelki do kuchni nad blatem. Warto również zamontować je we wnękach. Ponieważ produkty z serii Dunin Zen cechuje również odporność na zamarzanie i odmarzanie, można je stosować na zewnątrz. Kamienna mozaika będzie doskonałą ozdobą dla tarasu, lub ogrodu. Za to płytki na zewnątrz znakomicie udekorują swoją obecnością. Serdecznie zapraszamy także do sprawdzenia innych serii producenta Dunin, np.:

- Dunin 3D Mazu
- Dunin Carat
- Dunin Arabesco (Arabeski)
- Dunin Lunar
- Dunin Vitrum
- Dunin Metallic